DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Dreszczowiec w Uranii. Indykpol wygrywa po tie-breaku!

Indykpol AZS Olsztyn pokonał w Hali Urania Vervę Warszawa Orlen Paliwa 3:2. Była to pierwsza porażka gości w bieżącym sezonie PlusLigi.

Siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa powrócili na parkiet PlusLigi po niemal miesiącu przerwy. Stołeczny zespół nie rozegrał w tym sezonie jeszcze ani jednego meczu w Warszawie. W sumie na boiskach PlusLigi pokazał się dwukrotnie, pokonując na wyjeździe MKS Będzin i Cuprum Lubin. To ostatnie spotkanie odbyło się 18 września, a cztery kolejne mecze Vervy zostały przełożone. Dla warszawskiej drużyny był to zatem trzeci mecz w tym sezonie, a dla olsztyńskiej szósty.

Zespół trenera Daniela Castallaniego liczył na lepszy start w rozgrywkach, bo w pięciu dotychczasowych spotkaniach wygrał zaledwie raz i miała na swoim koncie tylko cztery punkty.

Pierwsza partia padła łupem gości z Warszawy, którzy objęli prowadzenie w połowie seta i nie oddali go do końca wygrywając 25:22.

W drugim secie role się odwróciły, bo to olsztynianie cieszyli się z wygranej, również 25:22. Nieźle w ataku Indykpolu AZS spisywał się Damian Schulz, optymizmem przed kolejnym setem napawał też poziom przyjęcia zagrywki akademików.

Trzecia odsłona spotkania to bardzo dobra gra Artura Szalpuka i spółki. Siatkarze z Warszawy po bloku Angela Trinidada zapewnili sobie prowadzenie w meczu 2:1.

Czwarty set rozpoczął się od prowadzenia Indykpolu 8:1. Rozluźnieni gracze Daniela Castellaniego z uśmiechami na ustach powiększali swoją przewagę wygrywając ostatecznie 25:14.

W tie-breaku olsztynianie nie zamierzali się zatrzymywać. Zaczęli od prowadzenia 2:0 i systematycznie powiększali przewagę. Goście z Warszawy próbowali jeszcze odrabiać straty, ale Akademicy, choć zapewnili sobie nieco nerwów w końcówce, zdołali ostatecznie zwyciężyć najmniejszą możliwą różnicą.

Indykpol AZS Olsztyn – Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:2 (22:25, 25:22, 21:25, 25:14, 15:13)