Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zasadzili dęby pamięci. „Upamiętniamy naszych przyjaciół”

Fot. K. Piasecka

Złożenie pamiątkowego wieńca, zniczy, ale przede wszystkim zasadzenie dębów pamięci – w ten sposób działacze i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości z regionu oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej w parku im. Janusza Kusocińskiego w Olsztynie.

– Co roku środowisko patriotyczne nasadza dęby. To hołd dla tych, którzy byli przed nami, a także nadzieja na to, że dąb jest tak trwałym drzewem, że będzie symbolem trwałości działań środowiska – mówił warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki.

00:00 / 00:00

– Upamiętniamy naszych przyjaciół – tych. których znaliśmy, z którymi współpracowaliśmy – dodaje Jerzy Szmit, prezes olsztyńskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

00:00 / 00:00

Wśród ofiar katastrofy smoleńskiej, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku, były osoby związane z naszym regionem. To Aleksander Szczygło, Grażyna Gęsicka, Maciej Płażyński i biskup Tadeusz Płoski.

Fot. K. Piasecka

Fot. K. Piasecka

Fot. K. Piasecka

Fot. K. Piasecka

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Niebojewska

Narodowe Święto 3 Maja. Uroczystości w Olsztynie [ZDJĘCIA]

Milczący „Marsz pamięci” poświęcony ukraińskim dzieciom zamordowanym przez Rosjan

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, katastrofa Smoleńska
Parlamentarzyści o wstrzymaniu dostaw gazu z Rosji: byliśmy gotowi na taki scenariusz

O wstrzymaniu przez rosyjski Gazprom dostaw gazu do Polski i pomocy uchodźcom z Ukrainy rozmawiali parlamentarzyści goszczący w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn. Z posłanką PiS Iwoną...

Zamknij
RadioOlsztynTV