Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zapaśnicy walczyli o Puchar Warmii i Mazur

Natalia Karbowiak wygrała w kat. do 44 kilogramów. Fot. Budowlani Olsztyn

Po raz 45. w Olsztynie został rozegrany Turniej o Puchar Warmii i Mazur. To jedna z najstarszych imprez zapaśniczych w kraju.

Startują w niej młodziczki i młodzicy w zapasach kobiet oraz w stylu klasycznym i wolnym mężczyzn. Na podium stanęli m.in. zawodnicy Sokoła Lubawa. Zajęli wyższe miejsca niż ich trener Henryk Mężykowski, którego również można było zobaczyć na macie w tym turnieju kilka lat wcześniej – podobnie jak późniejszych uczestników imprez międzynarodowych, w tym igrzysk olimpijskich.

00:00 / 00:00

Specyfiką tej dyscypliny jest to, że zapaśnicze kluby działają także w małych ośrodkach. Jednym z nich jest Iskra ze wsi Drogosze, którą reprezentuje m.in. Wiktoria Bronowicka. Iskra powstała po wydzieleniu sekcji z Orła Karolewo.

00:00 / 00:00

Na podium znalazło się aż pięcioro zawodników reprezentujących Orła i Iskrę. Srebrne medale w swoich kategoriach wagowych zdobyli Aleksandra Dłuska i Michał Baran z Drogoszy oraz Nikola Krupińska, Bartosz Głowienka i Maciej Szmyt z Karolewa.

Krążki wywalczyli też inni zawodnicy z Warmii i Mazur. Złote: Natalia Karbowiak z Budowlanych Olsztyn, Patrycja Szymańska z Orlika Nawiady i Hubert Januszewski z Sokoła Lubawa. Srebrne – Konrad Giers z Orlika Nawiady i Filip Łozyński z Sokoła Lubawa, a brąz – Cyprian Kowalik z Warmii Lidzbark Warmiński.

 

(kos)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zawody, zapasy, turniej, Turniej o Puchar Warmii i Mazur, Sokół Lubawa, młodzicy
Wybrano najlepszych policjantów drogówki na Warmii i Mazurach

Starszy sierżant Cezary Piotrowski z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zwyciężył w wojewódzkich eliminacjach konkursu Policjant Ruchu Drogowego. Przez dwa dni 32 funkcjonariuszy z 16 powiatów...

Zamknij
RadioOlsztynTV