Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zapadł wyrok w sprawie zabójstwa bezdomnej kobiety

Na 15 lat więzienia Sąd Okręgowy w Elblągu skazał Kamila D., który 2 lata temu zabił bezdomną kobietę. Proces zaczął się w czerwcu ubiegłego roku.

37-letni elblążanin przyznał, że nie znał Maryli B. Natknął się na nią i towarzyszącego jej mężczyznę w zaroślach na Starym Mieście. Na skutek sprzeczki, jak tłumaczył „dostał białej gorączki’’ i nie pamięta co się stało. Prokuratura zarzuciła mu działanie z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia, na co dowodem były liczne obrażenia ofiary.

Wielokrotnie uderzał kobietę pięściami, co spowodowało mnogie obrażenia ciała – m.in. pęknięcie wątroby, symetryczne złamanie żeber. Ponadto przygniótł ciałem ofiarę, co spowodowało jej uduszenie

– przypomina prokurator Jolanta Rudzińska.

00:00 / 00:00

Kamil D. następnego dnia sam zgłosił się na policję i przyznał do zabicia kobiety. W sądzie wycofał się z części zeznań, zasłaniając się lukami w pamięci na skutek wypitego alkoholu.

Wyrok nie jest prawomocny. O jego uzasadnienie zwrócili się obrońca i prokurator.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Elbląg, wyrok, zabójstwo
Strażnicy miejscy przypominają o zasadach, które obowiązują na działkach ogrodowych

Straż miejska w Elblągu kontynuuje współpracę z Polskim Związkiem Działkowców. Z powodu pandemii i obostrzeń spotkania z działkowcami były zawieszone, a teraz można do nich wrócić....

Zamknij
RadioOlsztynTV