Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Żandarmeria zatrzymała oficera podejrzanego o oszustwa. Trafił do aresztu

Fot. fotolia

W związku z podejrzeniem popełnienia wielu oszustw, zatrzymano oficera jednej z elbląskich jednostek wojskowych – poinformowała  Żandarmeria Wojskowa. Prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Nielegalne działania miały polegać m.in. na powoływaniu się na wpływy u wyższych przełożonych, przy jednoczesnym składaniu obietnic o możliwościach przeniesień służbowych między jednostkami.

Oficer popełnił również szereg oszustw polegających na oferowaniu szybszego procesu skutecznej rekrutacji na studia wyższe w jednej z uczelni wojskowych czy też kwalifikowania na różnego rodzaju kursy, a wszystko to w zamian za korzyści majątkowe w wysokości prawie 100 tys. zł

– napisano w komunikacie.

Podano również, że sprawa prowadzona jest pod nadzorem działu ds. wojskowych Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe, która wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Za obietnice tzw. płatnej protekcji i oszustwo grozi nawet 8 lat więzienia.

 

Autor: PAP
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w areszt, oficer
Policja zatrzymała 34-latka poszukiwanego listem gończym. Służby przejęły prawie kilogram narkotyków

Policjanci z Olsztyna zatrzymali 34-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym do odbycia kary więzienia za handel narkotykami. W jego mieszkaniu i piwnicy policja zabezpieczyła blisko kilogram środków...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV