Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

5 minut przed MŚ w siatkówce niepełnosprawnych

Siatkówka na siedząco. Foto – www.niepelnosprawni.pl

Elbląskie Centrum Wolontariatu zamknęło listę ochotników, którzy będą pomagać w  Mistrzostwach Świata w siatkówce na siedząco osób niepełnosprawnych.

Zgłosiło się ponad 200 wolontariuszy, prawie 1/4 to osoby niepełnosprawne. Część z nich ma już doświadczenie, bo pomagało w ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy. To głównie studenci i studentki elbląskiej PWSZ. Jak mówią wolontariusze – to świetne przeżycie, fajna praca i możliwość nawiązania wielu kontaktów, które są utrzymywane do dziś.

00:00 / 00:00

Dla Centrum Wolontariatu to druga duża impreza sportowa , którą będą obsługiwać ochotnicy. Praca przy Mistrzostwach Europy to było świetne przetarcie – uważa Justyna Król z Centrum.

00:00 / 00:00

Wolontariusze będą między innymi opiekować się zespołami, obsługiwać strefę kibica i punkt informacyjny. Zostaną przydzieleni do zespołów, którymi zarządzają menedżerowie – członkowie i zawodnicy IKS Atak.

Mistrzostwa Świata w siatkówce osób niepełnosprawnych zaczną się w połowie czerwca. W hali CSB o medale walczyć będą kobiety i mężczyźni. (mstan/bsc/as)

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz:

00:00 / 00:00

 

powitanie w Elblągu kobiecej drużyny

powitanie w Elblągu męskiej drużyny

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Elbląg
Treningi przed mistrzostwami świata w Elblągu

Już prawie wszystkie reprezentacje, które w Elblągu grać będą w Mistrzostwach Świata Niepełnosprawnych siatkarzy są na miejscu. Jest to 12 żeńskich i 16 męskich drużyn, wśród...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV