Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zakończyła się wizyta „ad Limina Apostolorum”. Biskupi podsumowują spotkanie z papieżem Franciszkiem

Biskupi w Rzymie Fot. KEP

W poniedziałek do Stolicy Apostolskiej przyjeżdża druga grupa biskupów z Polski w ramach wizyty „ad Limina Apostolorum”. W ciągu pięciu dni odwiedzą 23 watykańskie kongregacje i dykasterie. Hierarchowie będą dyskutowali o kwestiach dotyczących funkcjonowania kościołów lokalnych.

Wśród delegacji, która zakończyła watykańską wizytę, byli biskupi z metropolii warmińskiej obejmującej archidiecezję warmińską oraz diecezje elbląską i ełcką. Biskup ełcki Jerzy Mazur podkreślił, że wśród wyzwań, które w jego ocenie stoją obecnie przed polskim Kościołem, są przede wszystkim troska o rodzinę, młodzież, kapłaństwo, współpraca ze świeckimi i misyjność.

Podczas audiencji w Watykanie papież Franciszek zwracał uwagę na potrzebę niesłabnącej wiary w Ducha Świętego, przewodnika Kościoła – mówi metropolita warmiński arcybiskup Józef Górzyński.

Papież zakończył nasze spotkanie odwołaniem do Dziejów Apostolskich, że to życie Kościoła, które tam się dzieje, dzieje się teraz tak samo tzn. apostołowie mając swoje ludzkie ograniczenia wiedzą, że prowadzą dobrze Kościół wtedy, kiedy prowadzą go razem z Duchem Świętym. To jest coś, co przynajmniej dla mnie bardzo mocno wybrzmiewa z tego spotkania

– podkreśla abp Górzyński.

00:00 / 00:00

W poniedziałek wizytę w Watykanie rozpoczną polscy biskupi z archidiecezji gdańskiej, szczecińsko-kamieńskiej, poznańskiej oraz wrocławskiej.

 

Autor: B. Gajlewska/PAP
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w biskup, papież, wizyta, biskupi, Watykan, ad limina apostolorum
Pierwsza grupa biskupów zakończyła wizytę w Watykanie

Pierwsza grupa polskich biskupów kończy wizytę "ad limina Apostolorum" w Rzymie. Przez cały tydzień księża biskupi, także Archidiecezji Warmińskiej, uczestniczyli w synodzie, rozmawiali o roli świeckich...

Zamknij
RadioOlsztynTV