Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwsza grupa biskupów zakończyła wizytę w Watykanie

Fot. AFP/EAST NEWS

Pierwsza grupa polskich biskupów kończy wizytę „ad limina Apostolorum” w Rzymie.

Przez cały tydzień księża biskupi, także Archidiecezji Warmińskiej, uczestniczyli w synodzie, rozmawiali o roli świeckich w kościele, ewangelizacji, młodzieży oraz modlili się przy grobach Apostołów.

Dzisiaj odbyła się audiencja z Ojcem Świętym. O atmosferze tego spotkania mówił metropolita warmiński arcybiskup Józef Górzyński:

00:00 / 00:00

Pierwszy raz w wizycie ad limina Apostolorum uczestniczył biskup Janusz Ostrowski, biskup pomocniczy archidiecezji warmińskiej:

00:00 / 00:00

W pierwszej grupie polskich biskupów odwiedzających Watykan w ramach ad limina apostolorum znaleźli się biskupi z archidiecezji warmińskiej, lubelskiej, przemyskiej, jak również z diecezji elbląskiej, ełckiej, drohiczyńskiej, łomżyńskiej, sandomierskiej, siedleckiej, rzeszowskiej i zamojsko-lubaczowskiej.

Ad limina Apostolorum kolejnej grupy polskich biskupów rozpocznie się w poniedziałek. Wizyta „Ad Limina Apostolorum” każdej konferencji episkopatu odbywa się co 5 lat i jest wyrazem jedności Kościoła lokalnego z Ojcem Świętym.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kościół, papież, biskupi
Relikwiarz z kroplą krwi Prymasa Tysiąclecia trafił do parafii na olsztyńskich Jarotach

Kościół na olsztyńskich Jarotach stał się miejscem kultu błogosławionego Stefana Wyszyńskiego. Do świątyni, której patronką do dziś była błogosławiona Franciszka Siedliska, wprowadzono relikwiarz z kroplą krwi...

Zamknij
RadioOlsztynTV