Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zakończyła się licytacja wyposażenia olsztyńskiej Uranii! Dochód wspomoże potrzebujące dzieci

Prawie 2 tysiące złotych zebraliśmy w czasie radiowej licytacji elementów rozbieranej właśnie przed gruntownym remontem olsztyńskiej hali Urania.

Nasi słuchacze mogli zdobyć parkietowe klepki oraz krzesła z trybuny VIP. Dochód z cegiełek zostanie przeznaczony na rehabilitację podopiecznych Fundacji Przyszłość Dla Dzieci.

Pan Leszek jest jednym ze słuchaczy Radia Olsztyn, którzy wygrali nasze charytatywne licytacje. Zdobył klepki z parkietu oraz krzesło z trybuny VIP. Jak powiedział, deski zajmą honorowe miejsce w jego domu.

00:00 / 00:00

Panu Markowi, który również wylicytował kawałek parkietu i krzesło, halę Urania kojarzy się przede wszystkim z zakupami.

00:00 / 00:00

– Wciąż można licytować również inne elementy – mówi dyrektor fundacji Iwona Żochowska-Jabłońska.

Na deskach olsztyńskiej Uranii rozegrano niezapomniane mecze i zorganizowano liczne koncerty. Kibice i fani mają wiele wspomnień związanych z Uranią. Teraz mogą je „zmaterializować”. Część wyposażenia, czekającej na gruntowny remont hali, trafiła na licytację, którą prowadzili dziennikarze Radia Olsztyn. Można było wylicytować pięć worków z parkietem (każdy po 5 kilogramów) i pięć krzesełek z trybuny VIP.

Dyrektor Fundacji Iwona Żochowska-Jabłońska liczy, że wielu z nas, mając wspomnienia związane z olsztyńską Uranią, będzie chciało zabrać część tych wspomnień do domu.

Postanowiliśmy to wykorzystać – ten kawałek historii każdy z nas będzie mógł zachować w swoim domu. One pachną tak, jak pachniała zawsze Urania. Także ten zapach na pewno będzie wywoływał wspomnienia za każdym razem, jak się koło tego przejdzie

– podkreśla dyrektor Fundacji.

Dodajmy, że Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” ma pod swoja opieką ponad 450 niepełnosprawnych dzieci.

Te dzieci bardzo potrzebują wsparcia. Pandemia pogorszyła ich sytuację ze względu na trudną dostępność do codziennej rehabilitacji, do lekarzy i specjalistów. Jest też kwestia czysto ekonomiczna – część rodziców straciła pracę i ci, którzy radzili sobie jeszcze z chorobą swojego dziecka, w tej chwili potrzebują tego wsparcia i potrzebują go zdecydowanie więcej

– mówi Iwona Żochowska-Jabłońska.

Każdy, kto wygrał licytację, pomógł podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, bo właśnie do chorych i niepełnosprawnych maluchów trafił dochód z tej niezwykłej aukcji.

Charytatywne licytacje odbywają się na stronie internetowej www.uraniadzieciom.pl

Sprawdź regulamin aukcji

Fot. M. Świniarski

Maciej Świniarski zwiedził podziemia hali Urania.

Posłuchaj

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. M. Świniarski

Fot. M. Świniarski

Fot. M. Świniarski

Fot. M. Świniarski

Fot. M. Świniarski

Wylicytuj kawałek Uranii! Niezwykła akcja dla wyjątkowych dzieci

Autor: P. Karpiszen/A. Niebojewska/I. Malewska
Redakcja: M. Rutynowski/B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w licytacja, pomoc, remont, niepełnosprawni, chorzy, Hala Urania, Fundacja „Przyszłość dla Dzieci", parkiet
Odcinek drogi wojewódzkiej 527 pilnie wymaga remontu. Czy znajdą się pieniądze?

Odcinek drogi wojewódzkiej nr 527 od miejscowości Kwietniewo w gminie Rychliki do granicy województwa pilnie wymaga remontu. Jest szansa, że pieniądze na remont tego odcinka drogi...

Zamknij
RadioOlsztynTV