Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odcinek drogi wojewódzkiej 527 pilnie wymaga remontu. Czy znajdą się pieniądze?


Odcinek drogi wojewódzkiej nr 527 od miejscowości Kwietniewo w gminie Rychliki do granicy województwa pilnie wymaga remontu.

Jest szansa, że pieniądze na remont tego odcinka drogi będzie można pozyskać z po przetargowych oszczędności na modernizację drogi wojewódzkiej nr 527 na odcinku Łukta – Olsztyn. Sprawą zainteresował się radny sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kazimierczuk.

Złożyłem kolejną interpelację do pana marszałka. Zapytałem, jaka kwota została zaoszczędzona i czy już wysłał pismo do Komisji Europejskiej, aby wyraziła zgodę na przesunięcie środków, które pozostały z tamtego odcinka na odcinek Kwietniewo-granica województwa, tak aby można było na terenie gminy Rychliki tą drogę wojewódzką 527 zmodernizować.

00:00 / 00:00

O remont drogi wojewódzkiej nr 527 zabiega także wójt gminy Rychliki. – Odbyliśmy już kilka spotkań z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego – mówi wójt Zbigniew Lichuszewski.

Robimy wszystko z naszej strony, żeby namówić gospodarza tej drogi, a dokładnie pana marszałka, żeby ten 6 kilometrowy odcinek drogi, który jest w fatalnym stanie został wyremontowany.

00:00 / 00:00

Inwestycja ma kosztować około 20 mln złotych. Zgodnie z zapowiedziami marszałka województwa warmińsko-mazurskiego modernizacja drogi wojewódzkiej nr 527 na odcinku Kwietniewo-granica województwa mogłaby rozpocząć się w 2023 roku.

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, remont, Marcin Kazimierczuk, gmina Rychliki, droga wojewódzka 527
Ochotnicza Straż Pożarna ze Świętego Gaju otrzymała wóz strażacki

To długo oczekiwany samochód ratowniczo-gaśniczy przez strażaków ochotników. Nie jest nowy, ale spełnia wszystkie standardy i wymogi techniczne. Jest to używany sprzęt, ale bardzo nowoczesny, który...

Zamknij
RadioOlsztynTV