Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zakończył się proces oskarżonego o gwałt byłego prezydenta Olsztyna Czesława Jerzego Małkowskiego. Wyrok 28 grudnia

Czesław Jerzy Małkowski. Fot. Przemysław Getka

Sprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami. Dziś sąd zakończył proces Czesława Jerzego Małkowskiego.

Sąd Rejonowy w Olsztynie ogłosi wyrok w procesie oskarżonego o gwałt byłego prezydenta Olsztyna 28 grudnia. Ponieważ proces toczył się z wyłączeniem jawności, nie są znane jego szczegóły. Wiadomo jedynie, że Małkowski utrzymuje, iż jest niewinny.

Zakończony właśnie proces był drugim w tej sprawie. W 2015 roku Sąd Rejonowy w Ostródzie skazał Małkowskiego na 5 lat więzienia oraz zakazał przez 6 lat sprawowania kierowniczych stanowisk w jednostkach samorządu terytorialnego. Były prezydent został wówczas uznany za winnego zgwałcenia urzędniczki, która była w ostatnich tygodniach ciąży oraz jej molestowania – przy czym, w ocenie sądu – czynów tych miał się dopuścić, wykorzystując relację zależności.

Sąd Okręgowy w Elblągu rozpatrując apelację uchylił jednak wyrok i sprawę skierował do ponownego rozpoznania przez sąd pierwszej instancji. Rozpatrywał ją obecnie sąd rejonowy w Olsztynie.

Małkowski był prezydentem Olsztyna od 2001 roku, przez prawie dwie kadencje do 2008 r., gdy mieszkańcy Olsztyna odwołali go w referendum lokalnym po wybuchu tzw. seksafery w ratuszu. Mimo toczącego się śledztwa, a potem nierozstrzygniętej sprawy przed sądem, Małkowski trzykrotnie w 2010 r., 2014 r. i 2018 r. kandydował na prezydenta Olsztyna. Za każdym razem przegrywał w II turze z obecnym włodarzem miasta Piotrem Grzymowiczem. Zdobywał natomiast mandat radnego, który obecnie także sprawuje.

Czesław Jerzy Małkowski. Fot. P.Getka

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wyrok, proces, gwałt, Czesław Małkowski
Pod koniec grudnia poznamy wyrok ws. żołnierzy z Giżycka. Oficerowie są oskarżeni o pobicie policjantów

Wyrok w procesie trzech oficerów Wojska Polskiego oskarżonych m.in. o znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów interweniujących w hotelu w Giżycku  zapadnie 31 grudnia. Sąd rejonowy w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV