Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pod koniec grudnia poznamy wyrok ws. żołnierzy z Giżycka. Oficerowie są oskarżeni o pobicie policjantów

Fot. fotolia.pl

Wyrok w procesie trzech oficerów Wojska Polskiego oskarżonych m.in. o znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów interweniujących w hotelu w Giżycku  zapadnie 31 grudnia.

Sąd rejonowy w Giżycku zakończył w poniedziałek proces w tej sprawie, odraczając publikację wyroku. W połowie września 2016 r. trzej oficerowie 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej wywołali awanturę w miejscowym hotelu. Gdy jeden z żołnierzy zaatakował barmana, obsługa wezwała policję. Podczas wyprowadzania awanturujących się mężczyzn na korytarzu zaatakowali oni policjantów. Funkcjonariusze użyli gazu i zakuli awanturujących się w kajdanki. W czasie interwencji policjanci doznali urazów kończyn i żeber. Wszyscy żołnierze byli pijani, mieli od 1,2 do 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Śledztwo w sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Giżycku. Oficerom postawiła zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Jednemu z nich dodatkowo – podobny zarzut dotyczący osoby prywatnej. Białostoccy śledczy z Prokuratury Okręgowej, którzy przejęli śledztwo, rozszerzyli zarzuty o zmuszanie do odstąpienia od czynności służbowych zarówno trojga policjantów, jak i strażnika miejskiego, który również interweniował i także ma status pokrzywdzonego.

 

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wojsko, pobicie, wyrok, żołnierze, oficerowie, 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana
Zakończył się proces w sprawie szpitala w Giżycku. Rozstrzygnięcie sądu nie jest korzystne dla samorządu powiatowego

Spór pomiędzy Grupą Nowy Szpital a starostwem powiatowym trwał prawie 3 lata. Kiedy szpital przekształcono w spółkę, jego operatorem w wyniku przetargu została Grupa Nowy Szpital...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV