Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zakończono szczepienie „grupy zero” na Warmii i Mazurach. Pomogła dodatkowa pula preparatów

W województwie warmińsko-mazurskim  zakończono szczepienie „grupy zero” przeciwko COVID-19. Taką informację przekazał Krzysztof Kuriata, pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego ds. szczepień.

Na początku tego tygodnia wojewoda pozyskał dodatkową pulę 10 tysięcy szczepionek firmy AstraZeneca. Jak informuje Krzysztof Kuriata, zostały one przeznaczone na szczepienia grupy zero, czyli pracowników służby zdrowia oraz opieki społecznej.

Pewnie w grupie zero są jeszcze osoby, które były chore lub z innych powodów nie mogły przyjąć szczepionki, natomiast udało nam się przed całą Polską zaszczepić grupę zero. To są szczepionki ekstra, właśnie te 10 tysięcy. Pracujemy nad tym, żeby było tych szczepionek jeszcze więcej z racji sytuacji, w jakiej się znajdujemy

– mówi Krzysztof Kuriata, pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego ds szczepień.

W ciągu ostatniej doby w województwie warmińsko-mazurskim wykonano 4143 szczepienia. Natomiast łączna liczna szczepień w regionie od początku akcji szczepień to 136 tysięcy 454, z czego 46 tysięcy 175 osób otrzymało już drugą dawkę szczepionki.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienie, szczepionka, koronawirus
Jak pomóc Warmii i Mazurom po przedłużeniu lockdownu? Posłuchaj posłów Zbigniewa Ziejewskiego i Roberta Gontarza

Minister zdrowia ogłosił, że dodatkowe obostrzenia, które miały obowiązywać na Warmii i Mazurach do 14 marca, zostaną przedłużone o kolejny tydzień. Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Zbigniew...

Zamknij
RadioOlsztynTV