Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 33 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zajęcia z astrofizyki i astronomii, a także kurs samoobrony. W Rybnie zakończyły się programy „Seniorstars” oraz „Senior Bezpieczny”

Fot. fundacjacopernicus.pl

Uroczyste zakończenie realizacji projektów „Seniorstars 2018″ i „Senior Bezpieczny 2018″ odbyło się w Rybnie.

Seniorstars 2018 to realizowany od 5 lat przez Fundację Nicolaus Copernicus projekt, który aktywizuje seniorów poprzez realizację cyklu zajęć z astronomii, astrofizyki, historii astronomii. Seniorzy uczestniczą w regularnych zajęciach, wykładach, prowadzą obserwacje astronomiczne, a także uczestniczą w wyjazdach szkoleniowych, w tym np. do Centrum Nauki Kopernik.

Senior Bezpieczny 2018 to realizowany od 3 lat przez Fundację Nicolaus Copernicus i Polską Fundację Paraolimpijską projekt podnoszący bezpieczeństwo seniorów. Składa się z zajęć teoretycznych, zajęć praktycznych w tym samoobrony i innych zajęć sportowych. Najpierw musieliśmy przygotować seniorów do zajęć – wyjaśnia Robert Szaj z Fundacj i Nicolaus Copernicus:

00:00 / 00:00

Ostatnią częścią projektu jest kampania społeczna w formie spotów emitowanych na ogólnopolskiej antenie TVP 3.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w astronomia, Robert Szaj, SeniorStars, zajęcia, Senior Bezpieczny, Fundacja Nicolaus Copernicus
„Mars jest jedyną planetą, gdzie oprócz Ziemi może występować życie”

Mars jest jedyną planetą, na której zdają się panować warunki, które mogą pozwolić na wystąpienie życia. I to jest coś, co fascynuje uczonych i naukowców od...

Zamknij
RadioOlsztynTV