Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zainwestował w nadziei na duże zyski. Kolejny senior uwierzył oszustom

73-letni mieszkaniec Olsztyna chciał zarobić inwestując oszczędności. Zamiast obiecanych zysków stracił ponad 26 tysięcy złotych.

Policjanci po raz kolejny ostrzegają przed niesprawdzonymi firmami oferującymi handel kryptowalutami lub akcjami spółek. Jak powiedziała post. Paulina Żur z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, 73-letni mężczyzna zainteresował się reklamą na jednym z portali. Zainstalował aplikację, gdzie podał także swój numer telefonu.

Po jakimś czasie skontaktowała się z nim kobieta, która przedstawiła się, jako pracownik firmy inwestycyjnej. Miała pomóc w zainwestowaniu pieniędzy w „akcje spółki”. Następnie do zgłaszającego przysłano link z numerem konta, na które miały być przelewane pieniądze za akcje. Mężczyzna wpłacił niewielką kwotę. Wkrótce z mężczyzną skontaktował się „pracownik spółki”, który zaoferował wypłatę zysku z udziałów w firmie. 73-latek według instrukcji oszusta podał swoje dane logowania do konta bankowego.

Po odblokowaniu rachunku, na które miały trafić rzekome zyski z inwestycji okazało się, że zniknęło ponad 26 tysięcy złotych, przelanych w kilkunastu transakcjach na podane wcześniej przez przestępców konto.

Gdy zgłaszający zrozumiał, że został oszukany zadzwonił do banku, aby zablokować swoje rachunki bankowe i realizowane transakcje. Złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

 

Autor: A. Libudzka (PAP)
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w pieniądze, senior, oszczędności, inwestycja, oszuści, konto bankowe, akcje
To ostatnie dni na złożenie wniosku do programu Senior Plus

Już tylko kilka dni zostało na złożenie wniosku do programu Senior Plus. Można to zrobić elektronicznie do 5 stycznia. Gminy, powiaty i samorządy województw mogą ubiegać...

Zamknij
RadioOlsztynTV