Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zainstalował aplikację i stracił 60 tys. zł. Kolejny oszukany na „kryptowaluty”

Mieszkaniec powiatu piskiego stracił prawie 60 tysięcy złotych inwestując w kryptowaluty.

To kolejna ofiara internetowych oszustów – wyjaśnia aspirant sztabowy Piotr Jabłoński, pełniący obowiązki oficera prasowego policji w Piszu.

Mężczyzna po instrukcjach udzielanych przez fałszywego doradcę zainstalował na swoim telefonie aplikację AnyDesk i stracił prawie 60 tysięcy złotych.
Oszuści podają się za pracowników fikcyjnych firm prowadzących działalność inwestycyjną i oferują usługi pomocy w inwestowaniu lub pomocy w przelewaniu rzekomej kryptowaluty na złotówki. Sprawcy informują inwestora, że w celu przeprowadzenia inwestycji albo przelewu należy wykonać ich instrukcje, które m.in. polegają na zainstalowaniu na swoim komputerze lub telefonie programu do obsługi zdalnej pulpitu.

00:00 / 00:00

Policjanci po raz kolejny ostrzegają przed ofertami łatwego i szybkiego zarobku. Przypominają też, by nie instalować na swoich komputerach czy w telefonach komórkowych nieznanych oprogramowań.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Niebojewska

Chciał zainwestować w akcje, stracił 70 tysięcy złotych

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, oszustwo
Olsztyn chce mieć park przemysłowy. Jest jedyne miejsce gdzie mógłby powstać

Olsztyn planuje zagospodarowanie terenu dawnego motocrossu przy ulicy Lubelskiej. Według władz stolicy regionu to ostatni duży teren, który można by oddać pod działalność przemysłową. Terenów wolnych...

Zamknij
RadioOlsztynTV