Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zadłużenie użytkowników smartfonów z Warmii i Mazur wobec firm telekomunikacyjnych przekroczyło już 46 milionów złotych

Fot. fotolia

Według danych Krajowego Rejestru Długów, zaległości te przekroczyły miliard 14 milionów złotych.

Problem dotyczy głównie mniejszych miast. Niepokojąco rośnie też zjawisko zadłużenia w najmłodszej grupie osób, którzy kupują drogie smartfony, ale mają kłopoty z opłacaniem rachunków. Warmia i Mazury plasują się w połowie tego zestawienia.

Według raportu, sporządzonego na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej, obecnie z telefonii komórkowej korzysta 93,1 procent badanych. Do końca roku będzie to 97 procent Polaków. Z komórek korzystamy nie tylko, aby dzwonić. Za pośrednictwem smartfonów łączymy się z Internetem i bankowością mobilną, przeglądamy pocztę, czy dokonujemy zakupów.

Największe zaległości wobec telekomów mają klienci ze Śląska, Mazowsza i Dolnego Śląska. Częściej są to mężczyźni, niż kobiety. Najbardziej rzetelni użytkownicy są w województwach: podlaskim. świętokrzyskim i opolskim. Na Warmii i Mazurach zaległości wobec telekomów wynoszą ponad 46,5 miliona złotych.

Według danych Krajowego Rejestru Długów, 17 procent całego zadłużenia względem operatorów telekomunikacyjnych stanowią zobowiązania firm. Zaległości ma niemal każdy sektor gospodarki, ale dominują zobowiązania branż: handlowej, budowlanej i finansowej.
Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, telefon, opłaty, dług, rachunek
500 plus dla osób niepełnosprawnych już od września?

Rząd we wtorek zajmie się projektem ustawy ws. dodatku 500 zł dla niepełnosprawnych - poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Jak dodał, ma nadzieję, że Sejm...

Zamknij
RadioOlsztynTV