Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Zabójstwo na działkach w Olsztynie. Oskarżeni stanęli przed sądem

fot. policja

W Sądzie Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces oskarżonych o zabójstwo młodego mężczyzny na terenie ogródków działkowych „Szafirek” przy ulicy Synów Pułku.

Przypomnijmy – 30 grudnia ubiegłego roku znaleziono w tym miejscu ciało Rafała N. Jak ustalił prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe, w dniu tragedii doszło do kłótni pomiędzy ofiarą a oskarżonymi. Wojciech M. w pewnym momencie odepchnął Rafała N., a gdy ten upadł na ziemię, zaczął go kopać po całym ciele. Po chwili do Wojciecha M. miał przyłączyć się Marcin W. Obaj mężczyźni mieli następnie uderzyć ofiarę w głowę szklaną butelką oraz zadać szereg ciosów metalową rurką w głowę i resztę ciała. Obrażenia głowy i ciała oraz utrata były przyczyną śmierci Rafała N.

Wojciech M. i Marcin W. zostali oskarżeni o zabójstwo. Zaś trzeciemu z oskarżonych – Arturowi E. przedstawiono zarzut naruszenia nietykalności cielesnej oraz nieudzielenia pomocy pobitemu mężczyźnie.

Oskarżeni odmówili składania wyjaśnień. Wojciech M. i Artur E. przyznali się do winy. Marcin W. nie przyznał się do zabójstwa, twierdząc, że chciał tylko pobić Rafała N.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Olsztyn, proces, oskarżeni
Budowa linii tramwajowej. Zmieni się organizacja ruchu na olsztyńskich Nagórkach

W związku z budową drugiej linii tramwajowej w Olsztynie czekają nas w najbliższym czasie dwie zmiany. Jedna dotyczy funkcjonowania komunikacji miejskiej, kolejna organizacji ruchu. W najbliższy...

Zamknij
RadioOlsztynTV