Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zabójstwo młodego mężczyzny na działkach w Olsztynie. Oskarżeni usłyszeli wyrok

fot. Przemysław Getka

Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał na 25 lat więzienia dwóch mężczyzn oskarżonych o zabójstwo młodego mężczyzny na terenie jednego z olsztyńskich ogrodów działkowych. Trzeci z oskarżonych, który odpowiadał za naruszenie nietykalności osobistej i nieudzielenie pomocy, usłyszał wyrok trzech lat pozbawienia wolności.

Oskarżeni byli wielokrotnie karani. Do zbrodni doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku na terenie ogródków działkowych przy ul. Synów Pułku w Olsztynie. Według ustaleń prokuratora – Rafał N., mieszkaniec jednej z podolsztyńskich miejscowości, przyjechał do Olsztyna, gdzie poznał trzech mężczyzn, późniejszych oskarżonych. Pili alkohol i zażywali narkotyki w altanie. Oskarżeni byli bezdomni i mieszkali na działkach.

Mężczyźni pokłócili się o porcję narkotyków. Wtedy bezdomni skatowali właściciela działki. Mężczyzna zmarł na skutek poważnych obrażeń głowy oraz utraty krwi. Składając wyjaśnienia w procesie prokurator podkreślał, że mężczyźni umniejszali swoją winę w sprawie i przerzucali się oskarżeniami.

Wyrokiem sądu skazani na 25 lat więzienia Wojciech M. i Marcin W. muszą także zapłacić zadośćuczynienie po 10 tys. zł na rzecz matki ofiary. Wyrok nie jest prawomocny.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Olsztyn, więzienie, wyrok
Zmiana organizacji ruchu na kolejnym skrzyżowaniu

Zmieniona zostanie organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego, Żołnierskiej i Augustowskiej w Olsztynie. Zmiany obowiązywać będą od najbliższego czwartku (28 października). Nowa organizacja ruchu dotyczy głównie...

Zamknij
RadioOlsztynTV