Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zabił matkę. Sąd zdecydował, że nie trafi do więzienia

Fot. P. Getka

Sąd Okręgowy w Olsztynie umorzył postępowanie karne przeciwko Krzysztofowi C. podejrzanemu o zabójstwo matki. Sąd podjął taką decyzję z uwagi na niepoczytalność  mężczyzny.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zarzuciła Krzysztofowi C. zabójstwo własnej matki w listopadzie 2021 r., w jednej z miejscowości na terenie powiatu giżyckiego. Według ustaleń prokuratora podejrzany, po wcześniejszym wyłączeniu prądu zasilającego koncentrator tlenowy, z którego korzystała kobieta, zadał jej kilkadziesiąt ciosów nożem. Pokrzywdzona w wyniku ran zadanych nożem zginęła na miejscu.

W trakcie postępowania przygotowawczego Krzysztof C. został poddany badaniu przez biegłych psychiatrów i psychologów. Lekarze stwierdzili, że podejrzany w czasie morderstwa miał całkowicie zniesioną zdolność rozumienia znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem. W związku z tym gdańska prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie wniosek o umorzenie postępowania karnego przeciwko Krzysztofowi C. z uwagi na jego niepoczytalność, do czego olsztyński sąd się przychylił, wydając jednocześnie postanowienie o umieszczeniu Krzysztofa C. w zakładzie psychiatrycznym.

Sprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami. Postanowienie jest nieprawomocne.

Autor: J. Golon
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, zabójstwo, decyzja, Sąd Okręgowy w Olsztynie
Jest oskarżony o zabójstwo konkubenta swojej matki. Kiedy ruszy proces?

Na 25 maja Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył początek procesu Przemysława A. oskarżonego o zabójstwo konkubenta swojej matki. Po tej zbrodni mężczyzna został ujęty w policyjnym...

Zamknij
RadioOlsztynTV