Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Za miesiąc startuje Rajd Polski. Sprawdź, co organizatorzy przygotowali dla kibiców

Aż 33 strefy kibica czekają na fanów przy odcinkach specjalnych tegorocznego Rajdu Polski.

Strefy kibica będą wytyczone i oznakowane. Prowadzić do nich będzie kilkaset tabliczek rozstawionych przy głównych drogach tranzytowych pomiędzy odcinkami. We wszystkich będą przenośne toalety, a w niektórych zostaną przygotowane Rally Campingi.

W sobotę organizatorzy zachęcają do odwiedzenia „klasyków”, znajdujących się na oesie Olecko, stref z „hopami” – Zajdy i Rosochackie, a także zlokalizowanych bliżej Mikołajek stref Górkło (OS Paprotki) oraz Dobra Wola (OS Stare Juchy).

W niedzielę będzie sporo nowości. Zdaniem organizatorów warte odwiedzenia będą przede wszystkim widowiskowe strefy: Hopa Dłużec oraz Grabowo – na nowym odcinku Gmina Mrągowo. Godne polecenia są również znane z lat ubiegłych strefy w Nowych Sadach i Cimowie (OS Mikołajki Max). Z kolej na kończącym zmagania odcinku Użranki największym zainteresowaniem wśród kibiców cieszy się zazwyczaj bardzo techniczny i „klimatyczny” fragment trasy przebiegający uliczkami byłego PGR.

W strefie zlokalizowanej na terenie toru Mikołajki Arena znajdować się będzie lądowisko dla helikopterów wykonujących loty widokowe. Ta znana kibicom z lat ubiegłych atrakcja, w tym roku umożliwi oglądanie z lotu ptaka pięciu odcinków (Superoes Mikołajki Arena w piątek oraz w sobotę, a także Mikołajki Max w niedzielę). Bilety na loty widokowe już są dostępne w internecie, a podczas rajdu będzie można je kupić w Punktach Informacji Kibica oraz na lądowisku na terenie toru.

Na torze Mikołajki Arena odbędzie się także zlot Food Truck. W obrębie toru znajdzie się także specjalna strefa z dmuchanymi atrakcjami dla dzieci. Do wejścia do Rally Kids Zone wystarczy posiadanie przez opiekuna jakiegokolwiek karnetu na tegoroczny Rajd Polski.

Jak podkreślają organizatorzy, warto zwrócić także uwagę na punkty Rally Camping, czyli sieć bezpłatnych miejsc do rozstawienia namiotów lub zaparkowania kampera. Miejsca te zlokalizowane są obok wybranych stref kibica bezpośrednio przy trasie rajdu. Główny punkt kempingowy znajdować się będzie w tym roku na terenie toru Mikołajki Arena. Wjazd na teren Rally Campingów jest bezpłatny, warunkiem jest jednak posiadanie dowolnego karnetu kibica PZM 76. Rajdu Polski.

Mapy odcinków specjalnych wraz z zaznaczonymi strefami widokowymi można znaleźć na stronie www.rajdpolski.pl.

Rajd Polski wystartuje w centrum Mikołajek o godzinie 16 w piątek 28 czerwca. Wcześniej, o godzinie 8 odcinek treningowy, a o 10.30 – kwalifikacyjny. Początek sportowej rywalizacji na torze Mikołajki Arena o 18.

W sobotę zaplanowano osiem prób sportowych o długości ponad 112 kilometrów. Będą to dwukrotnie przejeżdżane oesy Paprotki, Stare Juchy, Olecko oraz widowiskowy Mikołajki Arena.

W niedzielę 30 czerwca zawodników czeka jeszcze kolejnych 6 odcinków specjalnych o długości prawie 88 kilometrów. Dwukrotnie rozgrywane oesy to Gmina Mrągowo, Użranki oraz Mikołajki Max, który tym razem na torze będzie miał swój start, a nie metę tak jak przed rokiem. Podczas niedzielnej rywalizacji, aż 45 procent trasy będą stanowiły odcinki specjalne.

Uroczyste zakończenie rajdu zaplanowano także w niedzielę, a wjazd pierwszej załogi na metę zlokalizowaną w malowniczym centrum Mikołajek nastąpi o godz. 15.30, czyli prawie 3 godziny wcześniej niż przed rokiem.

Sprawdź harmonogram rajdu.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rajd Polski, kibice
Czy Rajd Polski wróci w 2020 roku do kalendarza mistrzostw świata?

Czy Rajd Polski - po tym, jak z powodu zachowania kibiców wypadł z kalendarza mistrzostw świata - wróci do prestiżowego cyklu za rok? Oliver Ciesla, promotor...

Zamknij
RadioOlsztynTV