Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z powodu koronowirusa odwołano międzynarodowy turniej baseballu. Zawody w Działdowie przeniesiono na jesień

Tegoroczny 20. Jubileuszowy Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu „Działdowo Cup 2020” nie odbędzie się tak jak planowano w dniach 13-15 marca – poinformował Zdzisław Ziółkowski z Uczniowskiego Klubu Sportowego Yankees.

Nowy termin wyznaczono wstępnie na 20-22 listopada. Organizator turnieju wyjaśnił, że podjął taką decyzję z powodu sytuacji związanej z koronawirusem, ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich osób biorących udział w tym sportowym przedsięwzięciu. Zaznaczył, że zmiana terminu nastąpiła po raz pierwszy w 20-letniej historii imprezy.

Według organizatorów, jest to największy w kraju i jeden z największych w Europie turniejów baseballu młodzieżowego. W zawodach zapowiedziało udział około 350 młodych zawodników – drużyny z Polski, Ukrainy, Litwy, Białorusi i Mołdawii. Organizatorzy zmienili termin po rozmowach z dyrekcjami szkół, które miały gościć uczestników turnieju. Zawody są rozgrywane w szkolnych halach sportowych, a młodzi baseballiści i ich opiekunowie nocują i mają wyżywienie w szkołach.

Tymczasem, jak poinformował rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek, wojewoda nie podjął jak dotąd żadnej decyzji o odwołaniu imprez masowych, a sytuacja jest na bieżąco opiniowana przez Sanepid. Guzek dodał, że z informacji, jakie obecnie posiada wynika, że na terenie województwa hospitalizowane są trzy osoby celem wykluczenia zakażenia koronawirusem. 105 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym, a 25 objęto kwarantanną domową. Wyniki wszystkich przebadanych dotychczas próbek od pacjentów z regionu były ujemne.

Wojewoda Artur Chojecki nałożył na Szpital Miejski w Elblągu obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości w celu przyjęcia osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Wcześniej podobny obowiązek nałożono na szpital w w Ostródzie.

Decyzję podjęto w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i koniecznością zapewnienia miejsca do leczenia pacjentów zakażonych wirusem. Do elbląskiego szpitala miejskiego nie będą kierowani pacjenci, którzy mieliby trafić na oddziały: Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Chorób Płuc i Położniczo-Ginekologiczny z Pododdziałem Neonatologicznym. Od momentu podpisania decyzji ograniczana będzie liczba pacjentów na tych oddziałach.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Działdowo, turniej, mistrzostwa, koronawirus, Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu
O koronawirusie w Polsce i kontrowersjach wokół budowy mazurskiego odcinka S16. Oglądaj audycję Jeden na Jednego

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela partii rządzącej z przedstawicielem opozycji. Z zaproszenia Andrzeja Piedziewicza skorzystali: Monika Falej - Lewica Dariusz Rudnik - Prawo i...

Zamknij
RadioOlsztynTV