Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będą zmiany w ustawie hazardowej. Z nowych przepisów skorzystają m.in. kluby sportowe

fot. fotolia.com

Od soboty wchodzi w życie nowa ustawa hazardowa. Jest sporo rewolucyjnych zmian – m.in. dotyczących automatów do gier. Teraz – legalnymi będą tylko te, obsługiwane przez Totalizator Sportowy.

Funkcjonariusze z Warmii i Mazurach – tylko w zeszłym roku skonfiskowali ponad 1200 nielegalnych maszyn, a w tym – już około 300. Tyle, że często sądy kazały oddać automaty właścicielowi. Teraz prawo będzie jednolite, ale to nie wszystko. Jak mówi podinsp. Ryszard Chudy z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, kara za posiadanie automatu wzrośnie z 12 tys. zł. do nawet 100 tys. złotych.

Blokowane będą też strony nielegalnych w Polsce bukmacherów. W siłę rosną zatem rodzime – legalne firmy i mogą inwestować w sport. Jedna z takich firm jest już sponsorem piłkarzy Stomilu Olsztyn, a niewykluczone, że i siatkarze Indykpolu AZS będą mieli z tego korzyści. Marketingowiec Akademików – Marcin Zarębski, zdradził Polskiemu Radiu Olsztyn, że jedna z takich firm już się z klubem kontaktowała.

Dzięki ustawie, do budżetu państwa ma wpłynąć nawet 1,5 mld zł rocznie.
(mswin/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Indykpol AZS, hazard, ustawa hazardowa
Roberto Santilli trenerem Indykpolu AZS Olsztyn! Włoch podpisał roczny kontrakt z klubem z Kortowa

  Roberto Santilli w przyszłym sezonie będzie pierwszym trenerem Indykpolu AZS Olsztyn! Kontrakt włoskiego szkoleniowca będzie obowiązywał przez rok. Roberto Santilli karierę trenerską rozpoczął już w 1991...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV