Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Roberto Santilli trenerem Indykpolu AZS Olsztyn! Włoch podpisał roczny kontrakt z klubem z Kortowa

 

Roberto Santilli, fot. newspix.pl

Roberto Santilli w przyszłym sezonie będzie pierwszym trenerem Indykpolu AZS Olsztyn! Kontrakt włoskiego szkoleniowca będzie obowiązywał przez rok.

Roberto Santilli karierę trenerską rozpoczął już w 1991 roku, od prowadzenia sekcji młodzieżowych Lazio Volley Rzym (1991-1993) oraz Alpitour Traco Cuneo (1993-1995).  W sezonie 1995/1996, prowadził ekipę Mondovi występującej w Serie B1, a dwa lata później awansował z Gallo Gioia del Colle z Serie B1 do Serie A2.

Santilii pracował również jako asystent w Lube Banca Marche Macerata oraz jako pierwszy trener w Icomie Latina. W 2002 roku objął juniorską reprezentację Włoch, z którą zdobył złoty medal Mistrzostw Europy. Po sukcesie na polu młodzieżowym, Santilli postanowił powrócić do trenowania seniorów, na początku stycznia 2004 roku ponownie obejmując Icom Latina. Po dwóch latach Santilli przeniósł się do Vibo Valentii, a następnie do Cagliari.

Pierwszym zagranicznym klubem prowadzonym przez włoskiego szkoleniowca był Jastrzębski Węgiel (2007-2010). Na koniec jego pracy w Jastrzębiu, drużyna wywalczyła srebrny medal i Puchar Polski. W 2010 roku Santilli podpisał umowę z rosyjską Iskrą Odincowo, w której spędził trzy sezony. Potem był trenerem włoskiego Andreoli Latina, asystentem trenera reprezentacji Niemiec, z którą w 2014 roku podczas Mistrzostw Świata w Polsce zajął 3 miejsce, opiekunem MKS Banimexu Będzin (2015) oraz reprezentacji Australii (2015-2016).

(www.indykpolazs.pl/ls)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Indykpol AZS
Efektowne zwycięstwo Akademików z Lotosem w Gdańsku

Olsztynianie wygrali 3:0 z niżej notowanym rywalem z Trójmiasta. Dzięki zwycięstwu AZS utrzymał szansę na zajęcie miejsca w czołowej czwórce PlusLigi. Indykpol AZS Olsztyn pokonał w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV