X Wojewódzki Zjazd Środowiskowych Domów Samopomocy
10 czerwca w Mikołajkach odbędzie się X Wojewódzki Zjazd Środowiskowych Domów Samopomocy. Tegoroczny Zjazd jest Zjazdem jubileuszowym, dlatego będzie miał charakter refleksyjno-wspomnieniowy i odbędzie się pod hasłem „Wspominamy lata minione…”.
Wydarzenie ma na celu integrację środowiska ludzi niepełnosprawnych skupionych w wyżej wymienionych ośrodkach wsparcia ze środowiskiem społecznym, a także stwarzanie osobom zdrowym i niepełnosprawnym możliwości zdobycia niezbędnych do wzajemnego zrozumienia doświadczeń – poprzez wspólne spotkania, zajęcia integracyjne, sportowe i artystyczne, a także wspólne posiłki.
Kolejnym nadrzędnym zadaniem tego przedsięwzięcia jest realizacja działań z zakresu aktywizacji osób niepełnosprawnych i starszych do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. Spotkania ukierunkowane są na prezentację dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych.
W wydarzeniu weźmie udział ok. 200 podopiecznych ze środowiskowych domów samopomocy województwa, goście zaproszeni z wielu instytucji i placówek oraz wolontariusze.
X Wojewódzki Zjazd Środowiskowych Domów Samopomocy organizowany jest pod patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i Burmistrza Miasta Mikołajki.(as)










![Zakończyła się jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI] Zakończyła się jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F20260628_131644.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)










