Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd Rejonowy w Bartoszycach wznawia pracę. Przez kilka dni z wokandy zdjęte były prawie wszystkie posiedzenia

fot. Przemysław Getka

W tym czasie odbywały się jedynie pilne rozprawy. W ubiegłym tygodniu u jednego z sędziów Sądu Rejonowego w Bartoszycach wykryto zakażenie koronawirusem.

SARS-CoV-2 potwierdzono również u jego żony, także pracującej w tym samym sądzie. Wszyscy pracownicy, którzy mieli z nimi kontakt, zostali wysłani na kwarantannę. Władze sądu podjęły również decyzję o zdjęciu z wokandy wszystkich posiedzeń i rozpraw za wyjątkiem pilnych.

Pracownicy zostali również poddani badaniom. Ponieważ dotarły wyniki badań większości osób skierowanych na kwarantannę, po tygodniu sąd może wrócić do normalnej pracy.

Prezes Sądu Rejonowego w Bartoszycach nie podjął decyzji o zdjęciu z wokandy spraw wyznaczonych na kolejne dni. Wyniki badań na obecność koronawirusa, przeprowadzone wśród pracowników sądu, nie potwierdziły, aby któraś z tych osób była zakażona

– informuje sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Dodajmy, że na Warmii i Mazurach środa przyniosła kolejny rekord liczby nowych zakażeń koronawirusem. Odnotowano 33 nowe przypadki. Łącznie od początku epidemii w województwie warmińsko-mazurskim zaraziło się 561 osób, 3 zmarły, a 291 osób wyzdrowiało.

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Bartoszyce, praca, rozprawa, sąd rejonowy, wokanda, zakażenie, działalność, koronawirus
Sąd wznowił postępowanie dowodowe w sprawie pochówku Piotra Woźniaka-Staraka

Sąd w Giżycku miał w środę ogłosić wyrok w sprawie nielegalnego pochówku Piotra Woźniaka-Staraka, ale z uwagi na nowe okoliczności, wznowił postępowanie dowodowe w tej sprawie....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV