Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyziębieni i nietrzeźwi. Dwaj bezdomni z okolic Szczytna nie zostaną bez opieki

Dwaj bezdomni, których znaleziono wyziębionych w Dźwierzutach, trafią pod stałą opiekę.

Ktoś powiadomił policjantów, że po jednej z ulic w tej miejscowości błąka się starszy mężczyzna. Gdy funkcjonariusze tam pojechali, znaleźli nieopodal opuszczonego budynku dwóch bezdomnych, którzy byli pod wpływem alkoholu. Policjanci zdołali skontaktować się z rodzinami obu mężczyzn, a te zapewniły, że zaopiekują się nimi.

Policjanci apelują, by zgłaszać im tego typu przypadki, bo w porę podjęta pomoc – szczególnie gdy są mrozy, może uratować czyjeś życie – mówi starszy sierżant Izabela Cyganiuk z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Przypominamy, że w wielu miejscach na Warmii i Mazurach są noclegownie gdzie można schronić się przed zimnem. Trzeba być jednak trzeźwym, a teraz w czasie pandemii poddać się kwarantannie. Dlatego wielu bezdomnych nie chce szukać tam pomocy i koczuje w pustostanach, piwnicach czy na klatkach schodowych.

W województwie warmińsko-mazurskim działa też bezpłatna infolinia dla bezdomnych. Pod numerem 800 165 320 można uzyskać wszelkie informacje na temat różnych form pomocy.

Zdjęcie jest ilustracją do informacji. Fot. M. Lewiński

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezdomni, szczytno, mężczyźni, Dźwierzuty
Policja kontroluje pustostany i altanki działkowe. Służby apelują o zwracanie uwagi na bezdomnych

Warmińsko-mazurska policja kontroluje miejsca, w których w czasie zimy mogą przebywać osoby bezdomne lub potrzebujące pomocy. Policjanci podkreślają, że pustostany, altanki działkowe czy podpiwniczenia budynków nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV