Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wysyłają żywność do Ukrainy i pomagają uchodźcom mieszkającym na Warmii i Mazurach

Fot. P. Getka

Bank Żywności w Olsztynie nie przestaje pomagać ogarniętej wojną Ukrainie. Chodzi o transporty żywności za granicę i dystrybucję jedzenia do prawie 30 miejsc w regionie, które wspomagają uchodźców.

To działanie otworzyło kolejną gałąź pomocy oferowanej przez organizację. Tylko w ostatnim miesiącu na rzecz Ukrainy przekazano kilka ton jedzenia. Od początku udzielania pomocy przekazano już ponad 300 ton żywności, z czego połowa została przewieziona na Ukrainą, a druga część została rozdystrybuowana na terenie Warmii i Mazur.

– powiedział prezes Banku Żywności w Olsztynie Marek Borowski.

00:00 / 00:00

Innym sposobem wsparcia jest prowadzenie programów aktywizacyjnych. Chodzi o edukowanie w zawodzie kucharza i pomoc w znalezieniu pracy. Takie działania musi być jednak poprzedzone kursem nauki języka polskiego.

Bank Żywności w Olsztynie, do tej pory, objął pomocą 100 kobiet z Ukrainy. Duża część z nich znalazła zatrudnienie na rynku pracy.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żywność, praca, pomoc, wojna, edukacja, Warmia i Mazury, Bank Żywności, Ukraina, szkolenia, kursy, wsparcie, uchodźcy, kucharz, obywatele Ukrainy
Polska jako miejsce azylu nie tylko dla uchodźców z Ukrainy. Posłuchaj debaty

Radio Olsztyn zaprasza do wysłuchania debaty przygotowanej we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Olsztynie. Krzysztof Kaszubski i jego goście rozmawiali o obecności województwa warmińsko-mazurskiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV