Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wystawa prezentująca historię pediatrii do zobaczenia w Elblągu

Historia pediatrii i opieka nad dziećmi na przestrzeni lat – to temat wystawy pod tytułem „Mały Pacjent”, którą będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu.

O szczegółach opowiedziała Magdalena Pelowska, kierownik oddziału terenowego głównej biblioteki lekarskiej.

Jest jakby opowieścią o historii pediatrii i pedagogiki, ale też przedstawia małe dziecko, które na przełomie lat 40. i 50. XX wieku miało swoją historię. Będzie można zobaczyć zdjęcia, dokumenty z życia codziennego dzieci i zaznajomić się z historią pierwszych szpitali pediatrycznych i przedszkoli

– mówiła.

Poza tym odbędą się także warsztaty z położną oraz seria mini wykładów dotyczących rozwoju, pielęgnacji i higieny dziecka. Spotkanie odbędzie się w murach uczelni przy ul. Lotniczej w godzinach 9.30-12.30.

Wydarzenie zorganizowano z myślą o przyszłych rodzicach, a także studentach kierunków lekarskich i pedagogicznych. Więcej na stronie internetowej uczelni.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
Absolwenci pielęgniarstwa otrzymali białe czepki. „To osoby bardzo dobrze przygotowane”

Absolwenci pielęgniarstwa oficjalnie zakończyli naukę w elbląskiej Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych. 88 osób otrzymało białe czepki, które są symbolem pierwszego stopnia wtajemniczenia zawodowego. Dr...

Zamknij
RadioOlsztynTV