Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

MOPR ostrzega: warunki do żeglowania są wymagające, a szkwał potrafi przyjść znienacka

Fot. M. Lewiński

Koniec wakacji nie oznacza końca sezonu na Wielkich Jeziorach Mazurskich.

Wiatr wiejący z siłą od 3 do 5 stopni w skali Beauforta oraz przelotne opady – to prognozy dla żeglarzy, który odpoczywają na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Jak podkreśla Tomasz Kurowicki z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku, warunki do żeglowania są bardzo wymagające.

Szkwał potrafi przyjść znienacka, z różnych stron, bo wiatr jest bardzo zmienny. Musimy być w ciągłej gotowości do reagowania, żeby nie zrobić niekontrolowanego zwrotu i żeby bom nie przeleciał nam nad głową.

Na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich jest mniej wodniaków, dlatego trzeba być ostrożnym, bo w razie wypadku możemy dłużej czekać na pomoc – ostrzega Radosław Wiśniewski z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku.

Powinniśmy bardziej zwracać uwagę na to, jak się pogoda zmienia, ponieważ jest mniej jednostek na wodzie i mniej potencjalnych świadków wypadku, którzy mogą zgłosić nieszczęście na wodzie. Pamiętajmy o zmieniających się warunkach i pilnujmy się

00:00 / 00:00

Woda w mazurskich jeziorach ma od 17 do 18 stopni.

Autor: J. Sulecki/P. Karpiszen/K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski/B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, bezpieczeństwo, jeziora, Wielkie Jeziora Mazurskie, żeglowanie
Na początku roku szkolnego policja skontroluje pojazdy i kierujących

Na drogach regionu ruszyły policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W okolicach szkół pojawi się więcej policyjnych patroli, których głównym zadaniem będzie dbanie o bezpieczeństwo dzieci...

Zamknij
RadioOlsztynTV