Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyraźny spadek liczby nowych zakażeń koronawirusem. Przedstawiciele służb sanitarnych studzą nadmierny optymizm

W województwie warmińsko-mazurskim w ciągu ostatniej doby wykryto 327 nowych zakażeń SARS-CoV-2. To wyraźny spadek w porównaniu do poprzednich dni.

W czterech powiatach nie pojawił się ani jeden nowy przypadek. To powiaty bartoszycki, piski, gołdapski i węgorzewski.

Janusz Dzisko, warmińsko-mazurski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny twierdzi jednak, że choć widać pewien trend spadkowy, to najnowsze dane nie powinny nas uspokajać.

Tendencja spadkowa powoli się rysuje, obostrzenia przynoszą pewien efekt, ale są też niestety okoliczności, które nieco fałszują tę statystykę. Po pierwsze, w weekendy laboratoria zawsze wykonują mniej testów. Druga rzecz – pojawił się niepokojący trend – wiele osób odmawia wykonania testów, mimo że ma ewidentne objawy wskazujące na możliwość zakażenia koronawirusem, by uniknąć izolacji i kwarantanny całej rodziny. To jest błędne myślenie, ale niestety spotykam się z taką sytuacją coraz częściej

– mówi Janusz Dzisko.

00:00 / 00:00

Zdaniem Janusza Dzisko, na ewentualne potwierdzenie trendu spadkowego należy poczekać kilka dni, by móc przeanalizować dane, które pojawią się w połowie tygodnia.

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w spadek, koronawirus
Ponad 300 zakażeń w regionie. W Polsce zachorowały 5 733 osoby

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 5 733 osób, jest to najmniej od 13 października; zmarło 121 chorych – podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Łącznie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV