Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wypłata 13. emerytury nie jest zagrożona. ZUS: także osoby objęte kwarantanną dostaną pieniądze terminowo

Fot. fotolia

Wypłaty tak zwanych trzynastek, czyli dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych dla emerytów i rencistów ruszą w przyszłym miesiącu.

Trafią one do wszystkich uprawnionych razem z kwietniową emeryturą lub rentą – informuje Anna Ilukiewicz rzeczniczka regionalnego oddziału ZUS-u w Olsztynie.

Renty i emerytury będą wypłacane terminowo. Dotyczy to także dodatkowego świadczenia, czyli tak zwanych trzynastek. Emeryci i renciści nie mają się czego obawiać.

Dodatkowe, roczne świadczenia są przyznawane z urzędu i nie trzeba składać żadnych wniosków, aby je otrzymać.

Kwota świadczenia to dla każdego 1200 złotych brutto. Z tego w większości przypadków trzeba potrącić zaliczkę na podatek dochodowy i składkę zdrowotną. Najczęściej na rękę będzie 981 złotych. Do renty rodzinnej, którą pobiera kilka osób, przysługuje jedna trzynastka. ZUS podzieli ją w równych częściach na każdą uprawnioną osobę. Na przykład jeśli jedną rentę rodzinną pobierają dwie osoby, to każda otrzyma po 600 złotych brutto.

Anna Ilukiewicz informuje, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci dodatkowe roczne świadczenia pieniężne około 9 milionom osób w całym kraju.

Poczta Polska zapewnia, że renty i emerytury oraz dodatkowe świadczenia będą dostarczone także osobom objętym kwarantanną przy zastosowaniu specjalnych procedur bezpieczeństwa.

 

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, renta, ZUS, emerytura
Samorząd województwa zabezpieczył 5 mln dla placówek medycznych. Politycy apelują o wsparcie tzw. Tarczy antykryzysowej

W związku z epidemią koronawirusa Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego uchwalił zmiany w tegorocznym budżecie regionu. Pozwolą one na wprowadzenie do budżetu dotacji dla wojewódzkich placówek medycznych na...

Zamknij
RadioOlsztynTV