Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wypadek na przejeździe kolejowym. 6-latek w ciężkim stanie jest w szpitalu

Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

6-latek przeszedł w nocy operację neurochirurgiczną i przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Przypomnijmy – chłopiec został ciężko ranny w wypadku, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Unieszewie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że chłopiec wjechał na tory, gdy na sygnalizatorze paliło się czerwone światło i rozlegał ostrzegający przed nadjeżdżającym pociągiem sygnał dźwiękowy.

Chłopiec uderzył w bok pociągu relacji Olsztyn – Toruń. W stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do olsztyńskiego szpitala.

6-latek trafił do szpitala nieprzytomny, z wielonarządowym urazem, w tym z bardzo poważnym urazem głowy.

– W nocy przeszedł operację neurochirurgiczną, obecnie przebywa na OIOM, jest podłączony do respiratora, a jego stan jest ciężki – poinformował rzecznik szpitala, Grzegorz Adamowicz.

Oficer prasowy olsztyńskiej policji Rafał Prokopczyk poinformował, że policja będzie ustalała okoliczności wypadku, m.in. kwestię opieki nad chłopcem. Jak zaznaczył, policyjny patrol potwierdził na miejscu zdarzenia, że sygnalizacja świetlna i dźwiękowa na tym przejeździe była sprawna.

 

Autor: PAP (J. Kiewisz-Wojciechowska)
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, pociąg, rower, unieszewo
6-latek na rowerze wjechał pod pociąg. Jest ciężko ranny

Sześcioletni chłopiec został ciężko ranny w wypadku, do którego doszło w piątek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Unieszewie - podała policja. Dziecko uderzyło w bok przejeżdżającego...

Zamknij
RadioOlsztynTV