Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

6-latek na rowerze wjechał pod pociąg. Jest ciężko ranny

Fot. KMP Olsztyn

Sześcioletni chłopiec został ciężko ranny w wypadku, do którego doszło w piątek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Unieszewie – podała policja. Dziecko uderzyło w bok przejeżdżającego pociągu.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że chłopiec wjechał rowerem na niestrzeżony przejazd kolejowy prawdopodobnie w chwili, gdy na sygnalizatorze paliło się czerwone światło i rozlegał się sygnał dźwiękowy ostrzegający przed nadjeżdżającym pociągiem.

Chłopiec uderzył w bok pociągu relacji Olsztyn – Toruń.

Sześciolatek w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do olsztyńskiego szpitala

– powiedział podkom. Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji.

Jak zaznaczył, policyjny patrol potwierdził na miejscu zdarzenia, że sygnalizacja świetlna i dźwiękowa na tym przejeździe była sprawna. Do wypadku doszło po godz. 19.

Policjanci wyjaśniają przyczyny tego zdarzenia i okoliczności, w jakich sześciolatek znalazł się sam w rejonie przejazdu kolejowego.

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w wypadek, pociąg, dziecko
Śmiertelny wypadek niedaleko Nidzicy. Zginęły dwie osoby

Tragiczny wypadek na drodze Janowo - Szczepkowo Borowe w powiecie nidzickim. Zginęły dwie osoby. Według wstępnych ustaleń policji, kierowca osobowego auta nie ustąpił pierwszeństwa ciężarówce i...

Zamknij
RadioOlsztynTV