Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyłudzili z NFZ 50 tysięcy złotych

50 tysięcy złotych wyłudzili z NFZ lekarz, właściciel i pracownicy jednego z salonów ortopedycznych w Olsztynie.

Akt oskarżenia w ich sprawie jest wynikiem prawie 3-letniego śledztwa. Pracownicy salonu podrabiali podpisy pacjentów na zleceniach na zaopatrzenie w sprzęt ortopedyczny, a lekarz dokumentował fikcyjne wizyty. W ten sposób wyłudzali pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia. Oskarżeni robili to od kwietnia 2009, do maja 2010 roku.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie sprawdzili prawie 2 i pół tysiąca zleceń i przesłuchali prawie 700 osób z całego województwa. W ponad 400 przypadkach śledczy znaleźli nieprawidłowości.

Wszyscy podejrzani, którym groziło do 8 lat więzienia skierowali do prokuratora wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Uzgodniono, że zostaną skazani na karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres od 2 do 5 lat, a także na kary grzywny. Będą musieli też zwrócić wyłudzone pieniądze. (wch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, NFZ
banknoty euro, fot RO
Nie zgłosił przewozu pieniędzy, bo się spieszył

Równowartość ponad pół miliona złotych usiłował przewieźć przez przejście graniczne w Grzechotkach mieszkaniec Rosji. Samochód mężczyzny został poddany szczegółowej kontroli. Okazało się, że pod tylną kanapą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV