Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyłudzili ponad 49 milionów złotych z podatku VAT. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia


Prokurator skierował do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko czterem osobom podejrzanym o wyłudzenia podatku VAT w wysokości ponad 49 milionów złotych.

Śledztwo dotyczyło wykorzystania mechanizmu tzw. „karuzeli VAT-owskiej” i „znikającego handlowca”. Z materiału dowodowego wynika, że przestępcza działalność polegała na pozornych transakcjach zakupu sprzętu elektronicznego, wprowadzeniu w błąd pracowników Urzędów Skarbowych i przedkładaniu fałszywych faktur VAT.

Zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą przedstawiono obywatelowi brytyjskiemu 42-letniemu Prakashowi V. O udział w grupie przestępczej i wyłudzenie 49 milionów oskarżono także 33-letnią Monikę M. 33-letnia Marta P. i 35-letni Piotr K. usłyszeli zarzuty udziału w grupie przestępczej i współudziału w wyłudzeniu podatków w wysokości ponad 44,5 miliona złotych i 1 miliona 400 tysięcy złotych.

Tylko Piotr K. częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów składając obszerne wyjaśnienia. Wszystkim podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

 

Autor: K.Kantor
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, pieniądze, wyłudzenie, VAT, oszuści, grupa przestępcza, miliony, akta sprawy
Mieszkańcy Elbląga zapłacą o 30 procent więcej za wywóz śmieci

Nowe, wyższe ceny za wywóz odpadów komunalnych będą obowiązywać od marca przyszłego roku. Decyzję o podwyżce poprzedziła długa dyskusja. Radni ze wszystkich klubów podnosili sprawę poprawy...

Zamknij
RadioOlsztynTV