Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyłudziła ponad 270 tysięcy złotych. W wakacje ruszy proces dentystki z Nidzicy

Sąd zajmie się sprawą dentystki z Nidzicy oskarżonej o wyłudzenie kilkuset tysięcy złotych z Narodowego Funduszu Zdrowia. Prokuratura Rejonowa w Nidzicy przesłała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia.

Pierwsza rozprawa ma się odbyć 13 lipca. Kamila M. jest oskarżona o poświadczenie nieprawdy w dokumentacji medycznej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i oszustwo. Usłyszała ponad półtora tysiąca zarzutów. Od maja 2019 do lutego 2022 roku w aplikacji służącej do rozliczeń finansowych z NFZ wpisywała usługi stomatologiczne, których nie wykonała lub wykonała częściowo, m.in. kontrolne badania, znieczulenie, czy chirurgiczne usunięcie zęba.

Oskarżona lekarka, poświadczając nieprawdę w dokumentacji na ponad pół tysiąca pacjentów, miała doprowadzić NFZ do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad 278 tysięcy złotych z tytułu wypłaconej nienależnej refundacji świadczeń medycznych.

Podczas przesłuchania w charakterze podejrzanej, Kamila M. przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia.

 

Auto: K. Kantor
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, prokuratura, pieniądze, zdrowie, Olsztyn, NFZ, wyłudzenie, Nidzica, oszustwo, stomatolog
Zadbają o bezpieczny wypoczynek dzieci. Inspektorzy rozpoczynają kontrole

Czy baza wypoczynkowa, z której na Warmii i Mazurach będzie można skorzystać podczas zbliżających się wakacji, jest przygotowana na przyjęcie kolonistów i obozowiczów? Sprawdzają to inspektorzy...

Zamknij
RadioOlsztynTV