Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyłączone „ciepłe przyciski” i dezynfekcja w komunikacji miejskiej. Olsztyn stosuje się do zaleceń sanitarnych

Fot. A.Piedziewicz

Zachowajmy środki ostrożności dotykając publicznych urządzeń z przyciskami. Od kilku dni stosujemy się do zaleceń sanitarnych, odbywając w domach tzw. kwarantannę społeczną. Ale od czasu do czasu wyjść z domu trzeba, choćby na zakupy.

Pamiętajmy o tym, że gdy korzystamy z bankomatu, terminali płatniczych, parkomatów i innych urządzeń w przestrzeni publicznej, to zachowajmy środki ostrożności. Radosław Gruss z Wojewódzkiej Stacji Sanepidu w Olsztynie przypomina, by jak najczęściej myć ręce w ciepłej wodzie i mydle minimum 30 sekund. Po tej czynności najlepiej ręce odkazić płynem z etanolem.

Służby miejskie odpowiadają na apel sanitarny. W niektórych miastach regionu zawieszono transport publiczny, a tam gdzie pozostał wprowadzono dezynfekcję. W Olsztynie wyłączone zostały niektóre przyciski. Jak informuje Michał Koronowski, rzecznik olsztyńskiego Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, nieczynne są tzw. ciepłe przyciski otwierające drzwi zarówno w autobusach, jak i tramwajach. Tę czynność wykonuje kierowca z wnętrza kabiny. Z kolei od dziś wyłączane są sukcesywnie przyciski przy przejściach dla pieszych.

Pamiętajmy o tym, że jednorazowe rękawiczki lateksowe należy wyrzucić do tzw. czerwonego kosza, bo według zasad sanitarnych traktowane są jako odpad niebezpieczny. W Olsztynie można również zawiesić bilet długookresowy – dodał Michał Koronowski.

Zdecydowaliśmy się w trybie awaryjnym wprowadzić możliwość zawieszenia biletów długookresowych. Warunkiem do spełnienia jest podanie numeru użytkowanej Olsztyńskiej Karty Miejskiej.

00:00 / 00:00

Wnioski o zawieszenie biletu długookresowego należy przesłać na adres: bilety@zdzit.olsztyn.eu, umieszczając w tytule wiadomości treść: „zawieszenie biletu”.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sanepid, dezynfekcja, komunikacja miejska, przejście dla pieszych, ZDZiT, Michał Koronowski, kwarantanna, środki ostrożności, zalecenia
Kwarantanna domowa pod okiem policji. Sprawdzają czy jesteście w domach i nie potrzebujecie pomocy

Minister zdrowia Łukasz Szumowski apeluje o pozostanie w domach i przestrzeganie zasad kwarantanny. Podkreślił, że tylko w taki sposób można ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pozostańmy w...

Zamknij
RadioOlsztynTV