Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wykopali na działce amfetaminę. W mieszkaniach mieli nielegalne papierosy

Fot. Straż Graniczna

Sukcesem zakończyła się wspólna akcja funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej przy wsparciu strażników z placówki Straży Granicznej w Bezledach. Na jednej z działek w Elblągu zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od od 36 do 41 lat.

Chwilę wcześniej mężczyźni wykopali oni z ziemi paczkę, w której były ponad 2 kilogramy amfetaminy. Przeszukano także mieszkania zatrzymanych. Funkcjonariusze znaleźli tam 5 tysięcy nielegalnych papierosów, bez polskich znaków akcyzy, urządzenia do ich produkcji oraz sześć 5-litrowych kanistrów z brunatną cieczą. Śledczy zbadali ją przy użyciu narkotestu i wykazała obecność amfetaminy.

Jak powiedział rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdański komandor podporucznik Andrzej Juźwiak, całej trójce przedstawiono zarzuty posiadania znacznej ilości środków psychotropowych.

00:00 / 00:00

Zatrzymanym grozi kara od roku do 10 lat więzienia. Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Elblągu prowadzą funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno-Śledczego Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Fot. Straż Graniczna

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, papierosy, Elbląg, amfetamina, narkotyki, straż graniczna, nielegalne, tymczasowy areszt, Straż Graniczna w Bezledach, Morski Oddział Straży Granicznej
Szpital w Elblągu wciąż z limitem odwiedzin

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu utrzymuje limit odwiedzin u chorych na oddziałach. To znaczy, że rodziny czy bliscy pacjentów są wpuszczani na teren szpitala, ale wciąż...

Zamknij
RadioOlsztynTV