Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyjątkowy dzień w poliklinice. Mieszkańcy Olsztyna mogli skorzystać z darmowych badań i wysłuchać prelekcji

Fot. Archiwum Radia Olsztyn

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, mieszkańcy Olsztyna mieli okazję zbadać się i poznać najnowsze trendy w medycynie onkologicznej. W olsztyńskiej poliklinice trwała biała sobota.

Ogólnopolski Dzień Otwarty Onkologii nie ominął także Olsztyna. W poliklinice można było uczestniczyć w wykładach: „Profilaktyka raka piersi”, „Optymiści żyją dłużej – czyli o znaczeniu psychologii w chorobie nowotworowej”, a także o zapobieganiu chorobom nowotworowym poprzez racjonalne odżywianie.

Wszystko po to, by zwrócić uwagę na to, że trzeba o siebie zadbać i nie bać się choroby – podkreślała Barbara Baturo-Warszawska z olsztyńskiego Towarzystwa „Amazonki”.

To jest po to, żeby przybliżyć sobie chorobę. Jeżeli to jest nowotwór, to nie jest tak, że od razu się umiera. Jest to choroba przewlekła, ale też można ją złagodzić np. sposobem życia.

Najważniejsze dla uczestników białej soboty były jednak badania profilaktyczne – była to okazja do wykonania cytologii i mammografii, a także przesiewowych badań laboratoryjnych służących wczesnemu wykrywaniu nowotworów. Nie zabrakło konsultacji lekarzy specjalistów z dziedzin chirurgii onkologicznej i klinicznej, hematologii oraz urologii.

Biała sobota trwała do 14.00. Światowy Dzień Walki z Rakiem i ogólnopolski Dzień Otwarty Onkologii zainicjowała Polska Unia Onkologii.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w onkologia, Poliklinika, szpital MSWiA, Dzień Otwarty Onkologii, biała sobota
Szpital MSWiA zaprasza mieszkańców na konsultacje ze specjalistami i darmowe badania

Już w najbliższą sobotę od godz. 10 do 14 w olsztyńskiej Poliklinice będzie można skorzystać z konsultacji u lekarzy takich specjalizacji jak: chirurgia onkologiczna, onkologia kliniczna,...

Zamknij
RadioOlsztynTV