Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyjadą dodatkowe autobusy, część ulic będzie zamknięta. Zmiany komunikacyjne w Olsztynie

fot. Przemysław Getka

W najbliższych dniach w stolicy Warmii i Mazur odbędą się dwie duże imprezy. Szykują się dodatkowe kursy autobusów, ale i wyłączenia niektórych ulic.

W czwartek (25 maja) rozpoczną się olsztyńskie juwenalia. Natomiast w sobotę i w niedzielę (27-28 maja) jezioro Ukiel opanują triathloniści.

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu jest już gotowy do obsługi Kortowiady. Przygotowane zostały dodatkowe połączenia autobusowe.

Po kortowskich koncertach na studentów będzie czekać 37 autobusów przegubowych. Na wybranych liniach będą odjeżdżały nawet co 7-8 minut

– informuje Michał Koronowski z olsztyńskiego ZDZiT.

W przypadku zmagań triathlonistów zamknięta zostanie część ulic w pobliżu jeziora Ukiel. W sobotę w godzinach 6:00-19:30 zamknięta dla ruchu będzie ul. Kapitańska, północna nitka ul. Sielskiej (w kierunku Ostródy) od ul. Schumana do ul. Lotniczej. Na południowej nitce ul. Sielskiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy.

Natomiast dzień później między 6:00 a 14:30 zamknięte dla ruchu drogowego będą ul. Kapitańska, ul. Schumana (nitka w kierunku ul. Sielskiej), ul. Sielska (północna nitka w kierunku Ostródy), ul. Miła, ul. Lotnicza oraz starodroże DK16 na odcinku Olsztyn – zjazd na Łupstych. Na południowej nitce ul. Sielskiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy.

Informacje o zmianach komunikacyjnych dostępne także na stronie >>> www.zdzit.olsztyn.eu.

Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w autobus, Triathlon, Kortowiada
Elbląg ma problemy z miejskimi autobusami. Zawieszono jedną z linii

W Elblągu występują duże utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Powodem jest zawieszenie kursów przez jednego z przewoźników świadczącego usługi na zlecenie miejscowego Zarządu Komunikacji Miejskiej. Jak...

Zamknij
RadioOlsztynTV