Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czołówka europejskich triathlonistów ponownie w Olsztynie!

Fot. organizatorzy

W dniach 27-28 maja Olsztyn ponownie będzie gościć triathlonistów, którzy wystartują w Pucharze Europy w Triathlonie Elity i Juniorów oraz zawodach Elemental Tri Series. W ciągu ostatnich lat to właśnie Puchar Europy i ubiegłoroczne mistrzostwa Europy w Olsztynie były najważniejszymi triathlonowymi wydarzeniami w Polsce.

Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel Olsztyn po raz kolejny zapisze się w historii jako gospodarz pucharowej rywalizacji. W sobotę 27 maja 2023 r. będzie można kibicować najlepszym  triathlonistom, którzy będą walczyć o najwyższe laury w Pucharze Europy Elity i Puchar Europy Juniorów.

W sobotę na starcie stanie 222 zawodników, których na co dzień możemy podziwiać w rywalizacji międzynarodowej na całym Świecie . Na listach startowych możemy znaleźć m.in. genialnego reprezentanta Austrii Leon Paugera, który zdominował rywalizację w Olsztynie w 2020 roku, reprezentanta Francji i mistrza Europy Juniorów 2022 (Olsztyn) Léo Fernandeza oraz Connora Bentley z Wielkiej Brytanii, który w ubiegłym tygodniu triumfował w Pucharze Europy w Caorle oraz
jest obecnym mistrzem świata U23.

W Olsztynie nie zabraknie również zawodników z polskiej kadry narodowej. W kategorii Elita nasz kraj reprezentować będzie mistrzyni Polski na dystansie olimpijskim i pretendentka do kwalifikacji olimpijskiej na IO Paryż 2024 – Paulina Klimas, a dołączą do niej pozostali czołowi zawodnicy reprezentujący biało-czerwone barwy.

Harmonogram sobotniej rywalizacji:

  • 10.30 Elemental Europe Triathlon Cup Olsztyn – start juniorek
  • 13.00 Elemental Europe Triathlon Cup Olsztyn – start juniorów
  • 13.30-15.00 Strefa zawodników otwarta dla elity kobiet Pucharu Europy
  • 15.30 Elemental Europe Triathlon Cup Olsztyn – start elity kobiet
  • 18.00 Elemental Europe Triathlon Cup Olsztyn – start elity mężczyzn
  • 19.30 Ceremonia dekoracji dla elity i juniorów Pucharu Europy

Fot. organizatorzy

W niedzielę na trasy wyruszą juniorzy młodsi i młodzicy, którzy rywalizować będą w Pucharze Polski na dystansie supersprinterskim. Nie zabraknie również zmagań dla najmłodszych – start Elemental Kids zaplanowany jest na godz. 12.00. Zawody odbędą się na dystansach: 200 m bieg (kategoria 1-6 lat), 500 m bieg (kategoria 7-8 lat), Aquathlon 0,1 km pływania/0,5 km biegu (kategoria 9-10 lat), Aquathlon 0,2 km pływania/1 km biegu (Żaki 11-12 lat).

Tradycyjnie w Olsztynie organizatorzy zadbali również o amatorów, dla których przygotowano 3 dystanse do wyboru: olimpijski, sprinterski i supersprinterski. Szczególnie wyjątkowy w tym roku jest dystans ekoSUPERSPRINT (0,4 km pływania – 10 km jazdy na rowerze – 2,5 km biegu). Triathloniści, oprócz testowania swoich możliwości, wezmą udział w akcji proekologicznej. Nazwa dystansu, jak i sam jego charakter ma na celu propagowanie idei ekologicznych oraz zwiększanie poziomu świadomości w zakresie ochrony środowiska. Na mecie każdy zawodnik otrzyma prezent w postaci sadzonki drzewka od sponsora tytularnego zawodów – firmy Elemental Holding, która przygotowała również niespodziankę dla mieszkańców Olsztyna.

Zmaganiom  w Olsztynie będzie towarzyszyć EKO AKCJA, czyli zbiórka starego,  zepsutego lub zużytego drobnego sprzętu rtv/agd (np. telefonów, laptopów, mikserów, tabletów, suszarek do włosów itp.). Udział w akcji może wziąć każdy, kto będzie miał na to ochotę! Zapisy na zawody i wszystkie szczegóły można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej zawodów https://triathlonseries.pl/zapisz-sie/.

Fot. organizatorzy

Fot. organizatorzy

Fot. organizatorzy

Redakcja: M. Rutynowski za organizatorzy

Więcej w Triathlon, Puchar Europy w Triathlonie Elity i Juniorów
Strażak z Olsztyna mistrzem świata w triathlonie!

Strażak z Olsztyna został mistrzem świata w Triatlonie. Zawody rozgrywane były w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Abu Zabi. Młodszy aspirant Maciej Wiśniewski, który na co...

Zamknij
RadioOlsztynTV