DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro

Wygrana na zakończenie rundy zasadniczej. Siatkarze AZS-u zagrają w rundzie play-off!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali przed własną publicznością Śleps Malow Suwałki 3:1 i zapewnili sobie udział w rundzie play-off!

Olsztynianie do awansu potrzebowali 1 punktu. Po wygraniu pierwszego seta (25:22) i drugiego (25:18) stało się jasne, że zagrają o medale PlusLigi w sezonie 2023/24.

W trzecim secie olsztynianie prowadzili już 17:12 i gdy wydawało się, że pewnie wygrają spotkanie bez straty seta, zaskoczyli licznie przybyłych do Hali Urania widzów i przegrali tę partię 23:25.

Na szczęście siatkarze ze stolicy regionu odzyskali koncentrację w czwartym secie, który wygrali 25:22 i cały mecz 3:1.

MVP spotkania został rozgrywający AZS-u Joshua Tuaniga.

Środkowy olsztyńskiej drużyny Szymon Jakubiszak ma nadzieję na dobry występ w ćwierćfinale mistrzostw Polski.

Na pewno ważne są trzy punkty. Szkoda trzeciego seta, gdzie zrobiliśmy 11 własnych błędów. Fajnie, że udało się z głową wyjść na czwarty set i wytrzymać. Będziemy mieli teraz mniejszą presję. Może to nam pomoże w uzyskaniu lepszego wyniku

– powiedział.

Po stronie Ślepska bardzo dobre spotkanie rozegrał atakujący Bartosz Filipiak, który był pod wrażeniem atmosfery w hali Urania.

Atmosfera sprawiła, że chcieliśmy rozgrywać ten mecz jak najdłużej. Po tych dwóch przegranych setach podjęliśmy walkę o tie-break

– podkreślił.

Rundę zasadniczą olsztynianie kończą na 8. miejscu z 45 punktów na koncie. W 30 spotkaniach odnieśli 13 zwycięstw i aż 17 razy schodzili z parkietu pokonani. Przeciwnikiem akademików w I rundzie play-off będzie Jastrzębski Węgiel. Pierwszy mecz odbędzie się 10 kwietnia w hali Urania.

Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:22, 25:18, 23:25, 25:22)
Indykpol AZS Olsztyn: Szymon Jakubiszak, Mateusz Janikowski, Moritz Karlitzek, Cezary Sapiński, Alan Souza, Joshua Tuaniga – Kuba Hawryluk (libero) – Manuel Armoa, Jakub Ciunajtis (libero), Karol Jankiewicz, Jakub Majchrzak.
Ślepsk Malow Suwałki: Maksim Buculjevic, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Jakub Macyra, Ziga Stern, Konrad Stajer – Mateusz Czunkiewicz (libero) – Paweł Filipowicz (libero), Bartosz Firszt, Joaquin Gallego, Ernest Kaciczak, Matias Sanchez.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: M. Świniarski
Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w siatkówka
Decydująca walka o play-off w hali Urania. Indykpol AZS podejmie Ślepsk Suwałki

Ostatni i bardzo ważny mecz fazy zasadniczej PlusLigi przed Indykpolem AZS Olsztyn. Mecz ze Ślepskiem Malow Suwałki zdecyduje o tym, czy akademicy zagrają o medale mistrzostw...