Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wycieczka po koncercie

Koncert rodziny Pospieszalskich

Dzięki zbiórce pieniędzy podczas niedawnego koncertu kolęd, 9-osobowa grupa młodych uchodźców z Donbasu pojedzie na krótki wypoczynek do Krakowa.

Koncert w wykonaniu rodziny Pospieszalskich odbył się w grudniu w Olsztynie, współorganizatorem było Radio Olsztyn. Udało się wtedy zebrać ponad 13 tysięcy złotych na zimowy wypoczynek młodych uchodźców polskiego pochodzenia, którzy w listopadzie trafili do ośrodka Caritas w Rybakach.

-Jako że młodsze dzieci były na zimowisku zorganizowanym przez Fundację Marcina Gortata, za pieniądze z koncertu zorganizowaliśmy wyjazd dla starszych osób – studentów i niedawnych absolwentów wyższych uczelni – mówi ksiądz Piotr Hartkiewicz, dyrektor ośrodka Caritas w Rybakach:

00:00 / 00:00

Wycieczka do Krakowa rozpocznie się jutro i potrwa do niedzieli. Przypomnijmy, że prawie 200-osobowa grupa uchodźców ewakuowanych z Donbasu przez rząd,  przyjechała do ośrodka w Rybakach w listopadzie ubiegłego roku. Uchodźcy mają tam zostać do końca czerwca. (ap/os)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dwa konkursy

W olsztyńskim Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego, rozpoczęły się kolejne konkursy zatytułowane: "Moje sportowe pamiątki" oraz "Sportowcy Warmii i Mazur". - Pierwszy z nich odbywa się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV