Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wybuch butli z gazem w Sławkowie koło Kętrzyna. Dwie osoby zostały poparzone

Fot. fotolia.pl

Dwie osoby przewieziono do szpitala po wybuchu butli z gazem i pożarze w czterorodzinnym budynku mieszkalnym w Sławkowie koło Kętrzyna. Eksplozja uszkodziła jedną ze ścian nośnych.

Jak powiedziała st. sierż. Anna Baluta z kętrzyńskiej policji, w jednym z mieszkań budynku w Sławkowie, podczas podłączania butli z gazem doszło do jej rozszczelnienia, w wyniku czego nastąpił wybuch, który spowodował pożar.

Obrażenia odniosło dwóch mężczyzn; 78-letni i 22-letni. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mają oparzenia rąk i nóg oraz głów. Zostali przewiezieni do szpitala w Mrągowie i Bartoszycach

– dodała.

00:00 / 00:00

Poszkodowanych ewakuowali i opatrzyli wstępnie na miejscu strażacy. Pozostałe trzy rodziny, mieszkające w tym parterowym budynku z użytkowym poddaszem, wyszły samodzielnie.Według komendanta kętrzyńskiej straży pożarnej bryg. Szymona Sapiehy pożar objął niemal całe mieszkanie, w którym doszło do eksplozji.

Obecnie trwają jeszcze działania dogaszające i zabezpieczamy miejsce zdarzenia

– mówił.

Komendant poinformował również, że wybuch uszkodził jedną ze ścian nośnych, więc naruszona konstrukcja budynku może grozić zawaleniem. Dodał, że powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wydał już zakaz użytkowania tego budynku. Na miejscu są pracownicy gminy Kętrzyn, którzy powinni zapewnić mieszkańcom lokale zastępcze.

W akcji gaśniczej brało udział kilkudziesięciu strażaków z Kętrzyna oraz OSP w Korszach, Reszlu i Karolowie.

Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśnia kętrzyńska policja pod nadzorem prokuratury.

 

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, wybuch, butla z gazem
Pożar domu jednorodzinnego w Łaniewie. Nie żyje kobieta

 W Łaniewie w powiecie lidzbarskim  nocą spłonął  jednorodzinny dom. Pożar gasiło około trzydziestu strażaków. Po prawie czterogodzinnej akcji gaśniczej ratownicy znaleźli w pogorzelisku zwęglone ciało kobiety....

Zamknij
RadioOlsztynTV