Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wybory do Rady Miejskiej w Korszach zostaną powtórzone. Sąd rozpatrzył protesty wyborcze

Sąd Okręgowy w Olsztynie uwzględnił dwa protesty wyborcze w sprawie wyborów do Rady Miejskiej w Korszach. Tym samym stwierdził ich nieważność w okręgach wyborczych nr 14 i 15.

Sąd jednocześnie postanowił wygasić mandaty dwojga radnych (Justyny Kurchan i Andrzeja Wankiewicza) i nakazać przeprowadzenie ponownych wyborów do Rady Miejskiej w tych okręgach.

Podając ustne motywy takiego rozstrzygnięcia sąd podkreślił, że niewłaściwe sporządzenie spisów wyborczych  czyli przypisanie niektórych miejscowości innym okręgom wyborczym było kluczową nieprawidłowością, do której doszło na etapie głosowania. Konsekwencji tych niedopatrzeń nie mogą ponosić ani wyborcy, ani osoby kandydujące w wyborach.

Jednocześnie olsztyński Sąd Okręgowy oddalił protest wyborczy dotyczący ważności wyborów do Rady Gminy Stawiguda w Okręgu Wyborczym nr 1, a sprawa ważności wyborów do Rady Powiatu w Mrągowie w Okręgu Wyborczym nr 4 została odroczona do 14 grudnia.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory samorządowe, protest wyborczy, Sąd Okręgowy w Olsztynie, Rada Miejska w Korszach
Sąd odrzucił protest wyborczy PiS ws. wyborów do elbląskiej Rady Miejskiej

Sąd Okręgowy w Elblągu na posiedzeniu niejawnym odrzucił protest wyborczy Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Dotyczył on wyborów do Rady Miejskiej w okręgu nr 4, gdzie...

Zamknij
RadioOlsztynTV