Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Kto zdobył najwięcej głosów w okręgu nr 3?

Fot. PAP/Paweł Supernak

37,36 procent poparcia Koalicja Obywatelska, 36,75 procent – Prawo i Sprawiedliwość. To wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego po podliczeniu przez PKW wszystkich obwodów głosowania.

Kto z kandydatów zdobył najwięcej, a kto najmniej głosów w okręgu obejmującym województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie? Zdecydowanym liderem pod względem oddanych głosów był Jacek Protas. Na „jedynkę” Koalicji Obywatelskiej w okręgu warmińsko-mazursko-podlaskim oddało głos 125 861 osób uprawnionych. Drugie miejsce zajęła „dwójka” na liście KO – Tomasz Frankowski – 88 190 głosów. Podium zamyka Maciej Wąsik. Na numer 1 listy Prawa i Sprawiedliwości głosowało 85 151 osób. Skomplikowana procedura przeliczania głosów na mandaty powoduje, że nasz okręg będzie miał dwóch reprezentantów: Jacka Protasa i Macieja Wąsika.

Sprawdziliśmy również, na którego kandydata oddano najmniej głosów w okręgu nr 3. W tej klasyfikacji „zwyciężył” Włodzimierz Dobrek z komitetu Polexit, na którego zagłosowało 55 osób.

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

00:00 / 00:00

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

Więcej w wybory
Oficjalne dane PKW: KO tuż przez PiS

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego po przeliczeniu 100 proc. komisji wyborczych. Koalicja Obywatelska zwyciężyła w ośmiu okręgach, a PiS wygrało w...

Zamknij
RadioOlsztynTV