Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wybory do Europarlamentu i strajk nauczycieli. Posłuchaj audycji Jeden na jednego

Od lewej: A. Maciejewski, D. Rudnik

Jeden na jednego – czyli słowne starcie przedstawiciela partii rządzącej z przedstawicielem opozycji. W studiu Radia Olsztyn gościli:

  • Andrzej Maciejewski – Kukiz 15,
  • Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość.

Wybory do Parlamentu Europejskiego
Znamy kandydatów do Europarlamentu. Do wtorku do północy trzeba było zgłaszać listy. W okręgu obejmującym województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie zarejestrowano sześć list, w tym oczywiście PiS-u i Kukiz 15. Ale biorąc pod uwagę przewidywaną frekwencję oraz sondażowe poparcie, w naszym okręgu jest szansa na dwa mandaty.

Strajk nauczycieli
Strajk nauczycieli trwa od 8 kwietnia. Dziś odbyły się kolejne rozmowy, porozumienia wciąż brak. Tymczasem prezydent Olsztyna zapowiedział, że zapłacił nauczycielom za czas strajku, by nie stracili na nim finansowo. Takie zapowiedzi były też w innych miastach. Z nauczycielami negocjowała ostatnio wicepremier Beata Szydło. Okrągły stół z udziałem premiera Morawieckiego był zapowiadany na przyszły tydzień.

Posłuchaj audycji Jeden na jednego

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dariusz Rudnik, Andrzej Maciejewski, strajk nauczycieli
Elbląska Rada Miasta podzielona ws. strajku nauczycieli

Elbląska Rada Miasta podzielona stanowiskiem w sprawie apelu do Premiera RP i Ministra Edukacji Narodowej o jak najszybsze rozwiązanie problemu strajku nauczycieli. Ostatecznie za jego przyjęciem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV