Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wtargnął do mieszkania sąsiada i usiłował go zabić. Sąd wydał wyrok

Fot. fotolia

Na łączną karę 4 lat i 2 miesięcy więzienia Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał Piotra P. oskarżonego m.in. o wtargnięcie do mieszkania sąsiada i usiłowanie zabójstwa. Ponadto ma on zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz zbliżania się do niego na odległość mniejszą niż 100 metrów przez 5 lat.

W pierwszym zarzucie prokurator z Prokuratury Rejonowej w Bartoszycach oskarżył Piotra P. o to, że w sierpniu 2021 roku przywłaszczył znaleziony telefon komórkowy. Z kolei we wrześniu Piotr P. wtargnął do mieszkania swojego sąsiada i, wbrew żądaniu pokrzywdzonego, nie opuścił go. Następnie usiłował zabić sąsiada, atakując go nożem kuchennym. Zaatakowany obronił się – złapał napastnika za rękę, wykręcił ją i i wypchnął go z mieszkania. Do obu czynów miało dojść w gminie Górowo Iławeckie.

Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał Piotra P. winnym popełnienia zarzucanych mu czynów i skazał na 4 lata i 2 miesiące więzienia. Sąd zastosował wobec Piotra P. nadzwyczajne złagodzenie kary, bo oskarżony nie był do tej pory karany, częściowo przyznał się do winy, wyraził żal i przeprosił pokrzywdzonego, a ponadto zdarzenie zakończyło się na etapie usiłowania zabójstwa, pokrzywdzony nie odniósł żadnych obrażeń.

Wyrok nie jest prawomocny.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w wyrok, sędzia, oskarżony, Sąd Okręgowy w Olsztynie
Czy adwokat od „trumien na kółkach” stawi się w poniedziałek w Olsztynie?

W Sądzie Rejonowym w Olsztynie, w poniedziałek, planowana jest rozprawa w procesie łódzkiego adwokata, który jest oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego niedaleko Olsztyna. Zginęły w...

Zamknij
RadioOlsztynTV