Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wrócili po rocznej przerwie. Za nami XX Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego

Fot. K. Piasecka

Za nami 20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego. Po rocznej przerwie chórzyści znowu zawitali do Barczewa.

Do miasta, w którym urodził się kompozytor „Roty”, przyjechało 230 artystów. Po przesłuchaniach konkursowych w tamtejszym kościele św. Anny, a także po występach w szkołach, domach opieki, a nawet… zakładzie karnym , jury zdecydowało, że najlepszymi chórami są „Gloria di canto” z Kobylanki i Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej. Nagrodzeni przyznają, że to duże wyróżnienie po przerwie spowodowanej pandemią

00:00 / 00:00

W zmaganiach wzięło udział 230 chórzystów z całej Polski. Organizatorzy zapowiadają, że festiwal za rok znowu odbędzie się w Barczewie.

Pełna lista nagrodzonych:

Złote dyplomy – chór żeński „Gloria di canto” działający przy Centrum Kultury i Rekreacji w Kobylance – dyrygent – Anna Tarnowska oraz Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej działający przy Politechnice Gdańskiej – dyrygent – Mariusz Mróz.

Srebrne dyplomy – Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki” – dyrygent – Grzegorz Handke i Chór Dziecięcy Voci Veloci Państwowej Szkoły Muzycznej I st.w Szczecinie – dyrygent – Agata Czekalińska.

Brązowe dyplomy – Chór Cantabile, działający przy Szamotulskim Ośrodku Kultury – dyrygent- Remigiusz Skorwider.

Fot. K. Piasecka

Fot. K. Piasecka

Autor/redakcja: K. Piasecka

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sokół nie wzbił się na wyżyny możliwości. Porażka z Pogonią

W 13. kolejce piłkarskiej II ligi Sokół Ostróda przegrał na wyjeździe z Pogonią Siedlce 0:3. Gospodarze szybko objęli dwubramkowe prowadzenie i kontrolowali wydarzenia na boisku. Sokół...

Zamknij
RadioOlsztynTV